Artykuły do tagu: kościoły

300 tys. zł dla piotrkowskich kościołów
Urząd Miasta zdecydował o przekazaniu 300 tys. zł piotrkowskim parafiom na realizację zadań z zakresu ochrony i konserwacji zabytków. Pomimo trwającej epidemii i wiążącemu się z nią uszczupleniu miejskiej kasy, udało się utrzymać kwotę dofinansowani na poziomie z ubiegłych lat, a pieniądze trafią łącznie do 8 wspólnot - 6 katolickich, prawosławnej i ewangelicko-augsburskiej.
Ponad 300 tys. dla piotrkowskich parafii
Prezydent Piotrkowa podzielił pieniądze na konserwację zabytków sakralnych w mieście. W puli było 310 tys. zł, które trafią do 8 piotrkowskich parafii.
Prezydent podzielił pieniądze dla kościołów
Prezydent Piotrkowa podzielił pulę przeznaczoną na ochronę i konserwację zabytkowych kościołów w mieście. 300 tysięcy zł zostało podzielone na 6 kościołów.
300 tysięcy na piotrkowskie kościoły
Prezydent Piotrkowa podzielił środki z budżetu miasta przeznaczone na wsparcie finansowe dla kościołów, konkretnie na ochronę i konserwację zabytków. Najwięcej otrzyma piotrkowska Fara.
Zobacz święte panny piotrkowskie
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza w najbliższą sobotę, 14 listopada na spacer „Święte panny piotrkowskie”, szlakiem sanktuariów i klasztorów maryjnych. Początek spaceru o godz. 10 pod siedzibą CIT przy ul. Zamurowej 11.
Dwa kościoły z dotacjami
Dwa piotrkowskie kościoły – Fara i kościół ewangelicko-augsburski - otrzymają dofinansowanie na wykonanie prac konserwatorskich. Znalazły się one wśród 24 zabytków, których renowację wesprze Sejmik Województwa Łódzkiego.
Przed nami okres Wszystkich Świętych, to dla katolików czas zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli. 1 listopada w piotrkowskich kościołach odbędą się msze święte w intencji zmarłych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat