Artykuły do tagu: klimat

Raport: plastik większym problemem niż zmiany klimatu
Plastik jest większym problemem ekologicznym niż zmiany klimatu - wynika z międzynarodowego raportu GfK. Najczęściej problem ten dostrzegają Niemcy (75 proc. wskazań), najrzadziej Węgrzy (55 proc.), Polacy uplasowali się tuż przed Węgrami z wynikiem 58 proc. wskazań.
Hodowla świń drastycznie wpływa na nasze środowisko. Co 20. polska świnia pochodzi z piotrkowskiego
Powiat piotrkowski jest zagłębiem trzody chlewnej w Polsce. W naszym regionie hoduje się około pół miliona świń, co oznacza, że co 20. świnia w kraju pochodzi właśnie stąd. Niestety nie jest to obojętne dla naszego środowiska i zdrowia.
10.06.2019 07:52
Uważajcie na upały!
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piotrkowskiego ostrzeżenie 2. stopnia dotyczące upałów. Temperatura maksymalna w poniedziałek wyniesie od 29°C do 30°C, później od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C. Pamiętajcie, że wysokie temperatury bywają niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. W upalne dni powinniśmy zadbać o to, by nie narażać się na intensywne działanie promieni słonecznych.
Nasze województwo może zamienić się w pustynię
W 2030 roku 90% województwa łódzkiego będzie miało charakter stepowy lub pustynny - mówił we wtorek podczas nadzwyczajnej sesji Sejmiku radny Andrzej Owczarek powołując się na oficjalne analizy rządowe. Radni debatowali w Sulmierzycach na temat sytuacji rolnictwa w Łódzkiem.
Zmiany klimatyczne w Polsce?
Bardzo wysokie temperatury, niewiele opadów, to ostatnio najczęstsze prognozy pogodowe. Po mroźnej zimie, od razu przyszło ciepłe lato. Można więc zauważyć, że w tym roku w Polsce występowały tylko dwie pory roku. Od kilku dni nad krajem dominuje fala upałów, temperatury sięgają powyżej 30 stopni. Takie sygnały mogą świadczyć o tym, że nasz klimat się zmienia
02.06.2016 14:12
Dbajmy o klimatyzację!
Na dworze skwar nie do zniesienia, a Ty podróżujesz autem? Nie ma lepszego rozwiązania niż klimatyzacja! W dzisiejszych czasach to standard, którego braku większość kierowców nie potrafi sobie wyobrazić. Nie wszyscy jednak wiedzą jak korzystać z klimatyzacji, tak by przynosiła ulgę w upalne dni, ale przy tym nie szkodziła zdrowiu.
W Piotrkowie zabrakło wentylatorów?
W sklepach w całej Polsce coraz trudniej o kupno klimatyzatorów czy wiatraków. Nie inaczej jest w Piotrkowie. Przedstawiciele sklepów mówią, że dostępne egzemplarze rozchodzą się w ciągu kilku chwil, urządzeń po prostu brakuje.
W ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat w województwie łódzkim zmieni się klimat.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat