Artykuły do tagu: kina

Spacerowali szlakiem piotrkowskich kin
Viktoria, Bagatela, Luna, Hutnik i Czary - gdzie i kiedy funkcjonowały najstarsze piotrkowskie kina? Odpowiedzi na te pytania poznali uczestnicy pierwszego po długiej przerwie spaceru po mieście organizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie, który odbył się w sobotnie popołudnie.
Są już wytyczne dla kin w czasie epidemii [AKTUALIZACJA]
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Główny Inspektor Sanitarny opracowali wytyczne dla kin w czasie epidemii. Widzowie będą musieli zakrywać podczas seansu nos i usta, a na sali kinowej może być zajęta nie więcej niż połowa miejsc. Rzędy mają być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami, od tej zasady są jednak wyjątki.
Gliński o otwarciu kin i teatrów: nie możemy o tym myśleć w perspektywie kilku tygodni
Na razie nie możemy myśleć o otwarciu kin i teatrów w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych - powiedział w poniedziałek w Programie Trzecim Polskiego Radia wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Piotrkowianin znów odpowie za znęcanie się nad zwierzętami?
Przebywały w katastrofalnych warunkach, były wychudzone, bez dostępu do wody. Jedenaście psów przetrzymywał w stodołach na terenie Woli Rokszyckiej ich właściciel. W poniedziałek na miejscu interweniowały służby – policja i pracownicy piotrkowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Uwolniono pięć owczarków, we wtorek udało się uratować kolejną piątkę.
Już podczas najbliższego weekendu widzowie kin sieci Helios w całej Polsce będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - po raz czwarty odbędzie się ogólnopolskie „Święto Kina”.
Finał projektu „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy”
Bożena Gęgotek i Czesław Kuźniak zostali laureatami konkursu, który odbył się w ramach projektu „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy”, organizowanego przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ich prace – fotograficzna i plastyczna – przedstawiające zabytki Piotrkowa zdobyły największe uznanie wśród jurorów. Uroczysty finał i wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek 16 października w siedzibie OEA.
Kosmetyki naturalne odpowiedzią na zdrowy tryb życia!
Nie da się ukryć, że coraz większą wagę przywiązujemy do zdrowego stylu życia. Tylko... co to właściwie oznacza?
Ogłaszamy Wielkie Święto Kina!
W najbliższy weekend, w dniach 10 - 11 grudnia, odbędzie się Wielkie Święto Kina! Wydarzenie jest organizowane już po raz trzeci we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej w kinach w całej Polsce. Z tej okazji bilety na wszystkie filmy będą dostępne w wyjątkowej cenie. Widzowie zapłacą tylko 12 zł za dowolnie wybrany seans! Ambasadorami tegorocznej edycji Święta Kina są Agnieszka Więdłocha i Maciej Zakościelny.
Ruszył nabór wniosków w Powiatowym Urzędzie Pracy
Od 13 stycznia wnioski na organizację prac interwencyjnych dla bezrobotnych o ustalonym II profilu pomocy oraz od 18 stycznia wnioski na szkolenia oraz inne formy podnoszenia kwalifikacji dla osób bezrobotnych przyjmuje i przyjmować będzie piotrkowski PUP.
Helios zaprasza na Święto Kina
Ogłaszamy Święto Kina!
Kina w całej Polsce we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej organizują już po raz kolejny ogólnopolskie Święto Kina.
W jego ramach w sobotę, 12 grudnia Widzowie będą mogli obejrzeć w kinach filmy, kupując bilet w tej samej cenie w całym kraju!

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat