Artykuły do tagu: kierowcy

Plaga pijanych kierowców. Sprawców kolizji zatrzymali obywatele
Trzy kolizje spowodowali nietrzeźwi kierowcy podczas ostatniego weekendu. Sprawcy zostali zatrzymani przez obywateli.
Polscy kierowcy coraz ostrożniejsi?
Liczba wypadków drogowych w Polsce spada regularnie każdego roku. Policyjne statystyki wskazują, że znacznie mniej osób zostaje rannych lub ginie na drogach. Nie oznacza to jednak, że polscy kierowcy jeżdżą bezpieczniej.
Czy kierowca po 60. to zagrożenie?
Sulejów, środa 23 listopada, wczesny poranek. 78-latek, prowadzący volkswagena LT, potrąca 36-latka przechodzącego przez pasy. Mężczyzna trafia do szpitala i walczy o życie. Po kilku dniach umiera. Wraca pytanie: czy starsi kierowcy nie powinni być poddawani dodatkowym badaniom, które weryfikowałoby ich zdolność do prowadzenia pojazdów?
Wielka dziura na Rakowskiej. Kierowcy, uważajcie!
Duża, głęboka, o ostrych krawędziach, do tego zalana wodą, więc niezauważalna. Kierowcy, uważajcie na wielką dziurę w jezdni na ulicy Rakowskiej, przed wiaduktem. W piątek rano kilku kierowców uszkodziło tam swoje auta.
Zniżki OC - to musisz wiedzieć
Ubezpieczenia OC samochodów osobowych, ciężarowych i innych pojazdów podlegających rejestracji, m.in. skuterów i motorów, są dla ich właścicieli obowiązkowe. Z roku na rok drożeją ceny takich polis, ale nadal można za nie zapłacić niewiele, dzięki zniżkom na OC. Jak to wygląda w praktyce?
Soczewki dla kierowców - jakie wybrać?
Jesień trwa w najlepsze, ale zima zbliża się coraz większymi krokami. Nietrudno o przekonanie, że to szczególnie nieprzyjemny czas dla kierowców. I nie chodzi tylko o niesprzyjające warunki atmosferyczne i drogowe, takie jak oblodzona jezdnia, zaspy, koleiny czy wreszcie opady. Dni są coraz krótsze, a noce coraz dłuższe - a prowadzenie w takich warunkach to już nie kwestia komfortu, a po prostu bezpieczeństwa.
Dwóch nietrzeźwych na 1123 skontrolowanych
Za nami akcja "Trzeźwy poranek" - Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Piotrkowie przez dwa dni sprawdzali trzeźwość kierowców na ul. Rakowskiej, Logistycznej i na Krakowskim Przedmieściu.
Najczęstsze wykroczenia polskich kierowców
Większość Polaków uważa się za bardzo dobrych kierowców. Niestety wspaniałe mniemanie o sobie psują jedynie statystyki policyjne i straży miejskiej, które pokazują, że popełniamy mnóstwo wykroczeń, a po drogach jeździmy z iście ułańską fantazją.
Sekundniki powrócą na nasze skrzyżowania?
Zniknęły - mimo oburzenia większości kierowców - kilka miesięcy temu. Teraz mogą wrócić. Mowa o czasomierzach na skrzyżowaniach.
Kierowca miał 2,5 promila. Kolejne obywatelskie zatrzymanie
Mieszkaniec Kostrzyna natychmiast zareagował, kiedy zobaczył kierowcę daewoo tico, którego styl jazdy wskazywał, że może być pijany. Zajechał mu drogę swoim oplem, podszedł do samochodu i wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat