Artykuły do tagu: kierowcy

Uwaga kierowcy! Utrudnienia w centrum miasta
Plac Niepodległości i Plac Kościuszki w Piotrkowie zamknięte dla ruchu. Jest to związane z obchodami 550-lecia Parlamentaryzmu RP.
01.10.2018 23:55
Bez dowodu, bez mandatu
Od pierwszego października kierowcy nie muszą mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia OC. W razie potrzeby policjanci sprawdzą ich dane w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.
Zderzenie trzech aut na wysokości Longinówki
Trzy samochody osobowe zderzyły się na drodze nr 91 na wysokości Longinówki.
Niebezpieczny zjazd przy ul. Miast Partnerskich w Piotrkowie
Przez tzw. dziki zjazd, z którego chętnie korzystają piotrkowscy kierowcy, mogą ucierpieć rowerzyści i piesi. Mowa o zatoczce autobusowej przy ulicy Miast Partnerskich i znajdującej się kilkadziesiąt metrów dalej drodze przeznaczonej dla służb, prowadzącej do Słoneczka. Uliczka ta krzyżuje się z chodnikiem i ścieżką rowerową, przez co wyjeżdżające z niej auta stwarzają zagrożenie dla poruszających się tam pieszych i rowerzystów, tym bardziej, że z wyjazdu korzystają nie tylko przedstawiciele służb.
Fragment Kostromskiej będzie zamknięty dla ruchu
Uwaga kierowcy, od dzisiaj przez kilka najbliższych dni zamknięta będzie ul. Kostromska na odcinku od ronda przy Polnej do Wojska Polskiego.
Uwaga kierowcy! Skrzyżowanie w Jeżowie bez świateł
Skrzyżowanie drogi krajowej nr 1 z drogą powiatową w Jeżowie pozbawione jest sygnalizacji! W nocy doszło tam do kolizji - samochód zniszczył sterownik.
Czy egzamin na placu manewrowym ma sens?
Zdaniem jednych egzamin na placu manewrowym to szybka selekcja kandydatów na kierowców i czysty zysk dla Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Z kolei przedstawiciele WORD-ów uważają, że pozwala to wyeliminować kandydatów, którzy mogliby stwarzać realne zagrożenie na drodze. Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad zmianami w ustawie o szkoleniu i egzaminowaniu. Czy egzamin na placu manewrowym odejdzie do lamusa?
Drogówka kontroluje autobusy. Wystarczy jeden telefon
Od kwietnia do odwołania policjanci z piotrkowskiej drogówki prowadzą stały punkt kontroli autobusów. Kontrole przeprowadzane są na parkingu Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Szkolnej 30/38.
Obowiązkowe badania dla kierowców?
Stanowią grupę ryzyka, wolniej podejmują decyzje, mają coraz słabszy wzrok i słuch. Z drugiej strony dysponują też większym doświadczeniem i są ostrożniejsi. Czy kierowcy-seniorzy powinni przechodzić obowiązkowe badania lekarskie?
Zderzenie w Kargał Lesie
Do kolizji doszło we wtorek rano na drodze krajowej numer 1.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat