Artykuły do tagu: kawiarnia

Jedyna taka „Jubileuszowa”
Była jednym z kultowych miejsc na gastronomicznej mapie Piotrkowa czasów PRL-u. To także jedyna w tamtym okresie piotrkowska kawiarnia kategorii pierwszej. Tu nie wypadało nie bywać. Charakterystyczny neon – filiżanka z unoszącymi się nad nią wonnymi obłoczkami kawy – jeden z najpiękniejszych w Piotrkowie, wieczorami zachęcał do przestąpienia progu lokalu. „Jubileuszowa” mieściła się w sercu piotrkowskiego śródmieścia, w budynku wzniesionym w stylu modernistycznym specjalnie dla ówczesnego PSS „Społem”.
„Śpiewam Piotrków” z Martą Koszacką
Jimi Hendrix, Bill Withers, Pink Floyd, Amy Winehouse, Lady Gaga, Edyta Bartosiewicz czy Marcelina to tylko niektórzy artyści, których piosenki zaśpiewała bohaterka czwartkowego koncertu z cyklu „Śpiewam Piotrków” Marta Koszacka. Młodej wokalistce akompaniował na gitarze akustycznej Mateusz Żerek. Koncert tradycyjnie odbył się w galerii Kawiarni Teatralnej w Miejskim Ośrodku Kultury.
Muzyczna podróż po świecie z Justyną
Choć cykl koncertów nosi nazwę „Śpiewam Piotrków”, ci którzy w czwartek, 22 lutego przyszli do Miejskiego Ośrodka Kultury na występ Justyny Piesik-Kendry odbyli muzyczną podróż po świecie. Wokalistka, której na fortepianie i klarnecie akompaniował Piotr Grzelak, zaśpiewała, jak to określiła, utwory znane, mniej znane i zupełnie nieznane, wszystkie jednak związane z podróżą. Tytuł jej koncertu brzmiał właśnie „Podróż”.
Wracamy do tematu, czyli kawiarnia w wieży ciśnień
Minęło 5 lat, pora więc powrócić do tematu kawiarni w wieży ciśnień. Kawiarni, restauracji czy innej działalności, która ożywi najbardziej charakterystyczny obiekt naszego miasta. Dlaczego musieliśmy czekać aż tyle?
Nie będzie kawiarni w parku?
Kilka dni temu informowaliśmy, że pojawiła się szansa, aby na terenie parku Poniatowskiego w Piotrkowie zaczęła funkcjonować kawiarnia. Urząd Miasta ogłosił bowiem przetarg na dzierżawę działki przeznaczonej pod gastronomię.
Park Poniatowskiego z kawiarnią?
Czy w zrewitalizowanym parku im. ks. J. Poniatowskiego powstanie kawiarnia? Urząd Miasta ogłosił przetarg na dzierżawę działki przeznaczonej pod gastronomię.
Dobra informacja dla zwolenników jazzowych klimatów. Kolejne jam session Stowarzyszenia Degress odbędzie się w Kawiarni "Teatralna" w Piotrkowie już w drugi dzień świąt, czyli w sobotę.
Jesień sprzyja klimatom jazzowym i dlatego ten weekend w Piotrkowie upłynie pod znakiem tej muzyki. W dniach 4-5 grudnia w Kawiarni Teatralnej mieszczącej się w MOK-u przy Alei 3-go Maja 12 odbywać się będzie zorganizowany przez Piotrkowskie Stowarzyszenie "Degress" Festiwal GruJazz.
Na piątkowy wieczór muzyczny zapraszają Piotrkowskie Stowarzyszenie Jazzowe "Degress" oraz Kawiarnia Teatralna w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat