Artykuły do tagu: kawa

Najciekawsze akcesoria dla miłośników kawy
Kawę można pić na tyle różnych sposobów, że nie sposób się nią znudzić. Prawdziwi miłośnicy kawy nie wyobrażają sobie przecież dnia bez filiżanki aromatycznego espresso czy mlecznej latte. Przeróżne zaparzacze, filiżanki i inne akcesoria pozwolą przygotować smaczne kawy z ciekawymi dodatkami. Nawet w domowych warunkach zaparzymy napój jak z prawdziwej kawiarni. Zobacz ciekawe gadżety i urządzenia, które spodobają się każdemu kawoszowi.
Kawa pozwala walczyć z nadwagą
Yerba mate i kawa mogą być uznane za sojuszników w walce z otyłością - wskazała dr Elvira Gonzalez de Mejia z Uniwersytetu Illinois. Z przeprowadzonych przez nią badań wynika bowiem, że picie czterech filiżanek kawy dziennie zmniejsza ilość odkładającego się tłuszczu.
Czy warto kupić ekspres do kawy?
Kawiarnia na każdym rogu to przywilej mieszkania w dużym mieście. Jednak nie musi to do razu oznaczać, że każdy jego mieszkaniec z radością wstanie wcześniej, by rano wypić ulubioną kawę przyrządzoną przez profesjonalistę. Alternatywą przydatną i w mieście, i na prowincji, jest ekspres do kawy. Kuchnia wyposażona w taki sprzęt stanie się miejscem, w którym rano wypijemy szybki espresso w piżamie, a po południu spotkamy się z przyjaciółmi przy deserze i ich ulubionych kawach. W naszym poradniku wyjaśniamy, czy warto kupić ekspres do kawy.
Wieczór kawalerski na najwyższym poziomie
Dla większości Panów Młodych wieczór kawalerski ma niebagatelne znaczenie. Nic dziwnego, w końcu jest to ostatni moment, kiedy można bezkarnie zaszaleć w towarzystwie najlepszych kumpli. Jak zorganizować niezapomniany wieczor kawalerski?
Męski weekend – pomysły na wieczór kawalerski
Zmiana stanu cywilnego to ogromne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Do tego pamiętnego dnia przygotowujemy się znacznie wcześniej, a jednym z elementów tradycji rozstawania się ze stanem wolnym, jest wieczór kawalerski. Dziś trudno mówić o jednym wieczorze. Świętowanie często przeciąga się na cały weekend, poprzedzający zaślubiny. Jak zorganizować to wydarzenie?
Szklanki do kawy i herbaty znów wróciły do mody?
Zarówno kawę, jak i herbatę można pić z kubka. Jednak napoje te szczególnego smaku i aromatu nabierają dopiero podane w eleganckiej szklance. Z tego powodu szkło znów powróciło do łask i nieprędko ustąpi miejsca dotąd popularnym i wygodnym w użyciu kubeczkom.
Wielki Piknik Kawaleryjski z okazji wielkiego jubileuszu
25 Brygada Kawalerii Powietrznej ma już 25 lat. Z tej okazji zorganizowano wiele imprez. Jedną z nich był Piknik Kawaleryjski, który odbył się w sobotę (29 czerwca) na terenie lotniska w Nowym Glinniku w powiecie tomaszowskim.
Dwóch nowych generałów w regionie
Urodzony w Piotrkowie Jarosław Wlazłowski (komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej) i Adam Marczak (dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie) zostali nowymi generałami.
Jak przygotować wieczór kawalerski...?
Z czym kojarzy ci się wieczór kawalerski? Z szaloną, zakrapianą zabawą bez żadnych hamulców? Pewnie miałeś takie skojarzenia i chociaż są zbliżone do realnego obrazu, to przyznasz, że to jednak trochę przewidywalne, niemające w sobie elementu zaskoczenia. A przecież to (zaskoczenie!) jest w tym najważniejsze, bo to ostatnia “wolna noc”, dlatego trzeba ją przeżyć wyjątkowo.
Nowy dowódca tomaszowskich żołnierzy
Uroczystość przekazania obowiązków nowemu Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego odbyła się 12 lipca na placu apelowym jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim. Dotychczasowego dowódcę, generała brygady doktora Stanisława Kaczyńskiego, zastąpił pułkownik Adam Marczak. Ceremonię przyjęcia sztandaru przez pułkownika Adama Marczaka poprzedziło uroczyste odczytanie Rozkazu o zmianie na stanowisku Dowódcy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat