Artykuły do tagu: katar

Co jest przyczyną alergii na początku wiosny?
Choć wiosna to czas zielenienia się traw, pięknie kwitnących drzew i zdecydowanie cieplejszej pogody, niektóre osoby uskarżają się w tym czasie na szereg uciążliwych dolegliwości. Mowa o alergikach, doświadczających nieprzyjemnych objawów takich jak katar czy łzawienie oczu w kontakcie z określonymi substancjami. Co wywołuje wczesnowiosenne alergie i jak sobie z nimi radzić?
„Przede wszystkim jakość kształcenia” - rozmowa z władzami piotrkowskiej filii UJK w Kielcach
Piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach od lat przyciąga nie tylko studentów z naszego regionu, ale też okolicznych województw. Uczelnia ciągle się rozwija, a jej władze podkreślają, że najważniejszym aspektem jest jakość kształcenia, która przekłada się przede wszystkim na rozwój kariery zawodowej studentów.
Dzień Kobiet z Katarzyną Żak i „Bardzo Śmiesznymi Piosenkami
Już 9 marca o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim z okazji dnia kobiet wystąpi Katarzyna Żak w swoim programie „Bardzo Śmieszne Piosenki".
Piosenki Katarzyny Nosowskiej w różnych interpretacjach
Utwory znanej piosenkarki zaśpiewają uczestniczki warsztatów piosenki aktorskiej i wokalistki przygotowujące się do egzaminów aktorskich. Koncert Jeśli wiesz co chcę powiedzieć odbędzie się 31 stycznia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
„To oni odnieśli sukces”. Wykłady otwarte na UJK
Akademickie Biuro Karier „Synergia” działające w piotrkowskiej filii UJK zaprasza 24 października na pierwszy z cyklu wykładów otwartych „To oni odnieśli sukces”. Na początek spotkanie z Katarzyną Szyposzyńską z Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie.
Trybunały Uśmiechu zakończone
Festival im. Spana Piosenki Nieuczesane oraz koncert Katarzyny Groniec - te dwa wydarzenia zakończyły Trybunałów Uśmiechu, które od czwartku odbywały się w piotrkowskim MOK-u.
Koncert Katarzyny Zawiszy w MOK-u
Na kolejny letni koncert na dziedzińcu zaprasza Miejski Ośrodek Kultury już w sobotę 17 sierpnia o godz. 20. Zaśpiewa piotrkowianka Katarzyna Zawisza. Na scenie wokalistce będzie towarzyszyć między innymi zespół Przygoda.PL.
Rozstrzygnięcie konkursu nalewkowego i wykład o zdrowym żywieniu
Festiwal Smaku w Piotrkowie Trybunalskim trwa. W sobotę o godz. 20 w Rynku Trybunalskim rozstrzygnięto konkurs na najlepsze domowe trunki w ramach IV Trybunałów Nalewkowych. Najlepsze nalewki z całej Polski zostały wyróżnione i nagrodzone. Były też zaskoczenia, bo – jak powiedział sam przewodniczący jurorów – nigdy w żadnym konkursie nie pojawiła dotąd nalewka z kwiatu czeremchy. Trunek ten został oczywiście nagrodzony przez jury. Przewodniczący stwierdził, że poziom tegorocznego konkursu był zarówno wysoki, jak i wyrównany.
39 nalewek i Katarzyna Bosacka. IV Trybunały Nalewkowe zainaugurowane na Podklasztorzu
W restauracji Miód i wino na Podklasztorzu w Sulejowie otwarto w piątkowy wieczór IV Trybunały Nalewkowe. Goście mieli do spróbowania i ocenienia 39 nalewek. Próbowała, oceniała i chwaliła trunki Katarzyna Bosacka, która w sobotę wieczorem w Rynku Trybunalskim będzie gotowała na oczach piotrkowian.
Podwieczorek z Solejukową
Kolejne spotkanie z cyklu „Podwieczorek z gwiazdą!” odbędzie się na dziedzińcu Centrum idei Ku Demokracji we wtorek 28 sierpnia o godz. 19.00. Tym razem gościem będzie aktorka (do tego świetnie śpiewająca) Katarzyna Żak.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat