Artykuły do tagu: kary

Karykaturzyści ponownie w Piotrkowie
W poniedziałek 2 maja w Piotrkowie rozpocznie się IV Międzynarodowy Plener Artystów Karykatury. Wszystko zacznie się tradycyjnym armatnim wystrzałem w Rynku Trybunalskim.
Kupujesz przechodzone auto, pilnuj OC
Przy okazji zakupu samochodu używanego zarówno nabywca, jak i sprzedający przejmuje prawa i obowiązki związane z nabyciem i zbyciem pojazdu mechanicznego. Ich niedopełnienie może generować poważne straty finansowe. Na konto UFG wpłynęło w roku ubiegłym z tytułu kar za brak obowiązkowego ubezpieczenie OC ponad 55 mln złotych.
W Rozprzy wzięli się za śmieciarzy
Mimo że od kilku już lat funkcjonuje nowa ustawa śmieciowa, mieszkańcy gminy Rozprza nadal wywożą śmieci do lasu.
Przyjdź na Rynek! Narysują Twoją karykaturę
W poniedziałek rozpoczął się Międzynarodowy Plener Artystów Karykaturzystów. Czołowi artyści karykatury będą gościć w Piotrkowie i regionie do 3 maja.

fot. as
Najpierw będą strzelać, potem rysować
Już w najbliższy poniedziałek odbędzie się Międzynarodowy Plener Artystów Karykaturzystów. Czołowi artyści karykatury będą gościć w Piotrkowie i regionie do 3 maja.
Jak ubrać gwiazdy na oscarową galę?
Dostać Oscara – jak nasza polska “Ida” – to jedno. Ale jak ubrać się na oscarową galę, to drugie – i czasem ma się wrażenie – nie mniej ważne zadanie. Myślą o tym całe sztaby projektantów mody. Wśród tych odpowiedzialnych za wygląd znalazła się też kiedyś Kalina Paroll (obecnie mieszkanka Piotrkowa), która ubrała scenografkę Ewę Braun na ceremonię odebrania Oscara.
Najlepsi karykaturzyści ponownie w Piotrkowie
Każdy, kto chciałby mieć własną karykaturę, powinien przyjść 28 kwietnia na Rynek Trybunalski.
Każdy kto chciałby mieć własną karykaturę powinien przyjść 28 kwietnia na płytę Rynku Trybunalskiego.
Czołówka polskich karykaturzystów zjedzie do Piotrkowa na Międzynarodowy Plener Malarski. Artyści pracować będą 29 kwietnia w Rynku Trybunalskim.
Pierwsze takie spotkanie w Piekarach
(list do redakcji) Z arkuszy szarego papieru wyłaniają się bajkowe chatki, drogi zawsze prowadzące do roztańczonych domków, niczym z prac Nikifora, nad którymi rozpościerają się tęcze. Koty, konie, kolorowe smoki, motyle, bociany czekają na swoich gospodarzy. Barwne i roześmiane twarze „Państwa Piekarów” oraz gromadki ich dzieci. To tylko nieliczne motywy, które pojawiły się na ponad dwudziestu pracach plastycznych dzieci z niewielkiej (ale bardzo starej, bo pochodzącej z XI wieku) wsi Piekary.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat