Artykuły do tagu: karetka

Nie będzie karetki wodnej na Zalewie Sulejowskim
Wodne Zespoły Ratownictwa Medycznego zostaną zlikwidowane - od 1 lipca tzw. wodne karetki znikną z Jeziorska i z Zalewu Sulejowskiego. Informację potwierdził Krzysztof Janecki, dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - Wodne karetki są mało efektywne i drogie w utrzymaniu - podkreślił.
Utonął człowiek. Życie i zdrowie wypoczywających nad Zalewem zagrożone?
Do tragedii doszło kilka dni temu Swolszewicach Dużych nad Zalewem Sulejowskim. Utonął 26-latek. Jeden ze świadków widział jak mężczyzna odpłynął od brzegu kilkadziesiąt metrów i zniknął pod wodą. W tym roku w Polsce utonęło już 5 osób. Tymczasem istnieje ryzyko, że od 1 lipca życia i zdrowia wypoczywających nad Zalewem Sulejowskim nie będą strzec ratownicy medyczni.
Nie dawał oznak życia, reanimowali go policjanci
Przez kilkanaście minut piotrkowscy policjanci reanimowali mężczyznę, który zasłabł w okolicach przystanku autobusowego przy ul. Słowackiego. Funkcjonariusze prowadzili masaż serca i sztuczne oddychanie do momentu przyjazdu pogotowia.
Więcej interwencji pogotowia. To przez smog?
W wielu polskich miastach pogotowia ratunkowe znacznie częściej wysyłają karetki do chorych, którzy skarżą się na dolegliwości związane z układem oddechowym i krążeniowym. Niewykluczone, że objawy chorobowe zaostrza smog. Jak sytuacja wygląda w Piotrkowie Trybunalskim?
To nie pacjent bił. Szpital przeprasza!
Szpital wojewódzki w Piotrkowie przeprasza za wprowadzenie opinii publicznej w błąd. Kilka dni temu informowaliśmy o zdarzeniu, do którego doszło w karczmie w Piotrkowie. Jak przekazała nam wówczas rzecznik szpitala, ratownik medyczny miał zostać pobity przez pacjenta podczas interwencji.
Pijany 70-latek pobił ratownika medycznego? [AKTUALIZACJA]
Pijany mężczyzna pobił ratownika medycznego podczas interwencji karetki w karczmie Pod Dobrym Aniołem w Piotrkowie.
Nad wodą będziemy bezpieczni
Wkrótce rozpocznie się sezon pracy łódki motorowej obsługiwanej przez Wodny Państwowy Zespół Ratownictwa szpitala przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie. Zespół od 15 czerwca do 15 września będzie dbał o bezpieczeństwo turystów przebywających nad Zalewem Sulejowskim.
Ul. Wysoka: Wybudowali przed blokiem wjazd dla karetek
Przy ulicy Wysokiej 14 oddano dziś (24 III) do użytku nowo wybudowany wjazd dla karetek oraz innych służb.
Jak pomóc osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia? Wcześniej zaopatrzyć je w... “Pudełko życia”. Taki pomysł zgłosił podczas ostatniej sesji Rady Miasta Piotrkowa (28 stycznia) radny i jednocześnie dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego Marek Konieczko. I już znalazł poparcie dla tego projektu.
Karetka zderzyła się z audi
Do zderzenia karetki pogotowia z audi A4 doszło dziś po godz. 13.00 na DK 91 w miejscowości Kosów.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat