Artykuły do tagu: kapslowe

Plac zabaw czy cukierki na pikniku?
Jedni piją i płacą, inni - częściowo za to, co płacą pijący - starają się przeciwdziałać alkoholizmowi. Jak i gdzie powinny być skierowane pieniądze z tzw. kapslowego? Co do tego nie ma do końca zgody, o czym przekonaliśmy się chociażby podczas ostatniej sesji piotrkowskiej Rady Miasta. A do rozdysponowania w tym roku jest niemal półtora miliona zł. To więcej niż w tzw. budżecie obywatelskim.
Piotrkowianie piją coraz więcej alkoholu
Majówkowe grillowanie czy weekendowe spotkania, powodują że coraz częściej sięgamy po kieliszek.
Piotrków: Czy „kapslowe” zostało dobrze wydane?
Jakiś czas temu informowaliśmy, jak kształtowały się wpływy do budżetu miasta z tytułu tzw. “kapslowego”. Była to kwota 1 mln 410 tys. zł przeznaczona na realizację programów: profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii. O komentarze na temat zagospodarowania tych środków poprosiliśmy kilku radnych miejskich.
Referat Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim przypomina przedsiębiorcom, prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku wniesienia II raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat