Artykuły do tagu: kaplica

Mieszkańcy Woli Kutowej mają co świętować
W Woli Kutowej nie zabrakło w czwartek powodów do świętowania. Poza tym, iż odbyły się obchody z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja, to także zorganizowano IV Zlot Rowerowy oraz VII Przegląd Pieśni Maryjnej. Imprezę rozpoczął rajd, który oficjalnie otworzył sezon rowerowy, później zaś mieszkańcy udali się na mszę świętą odpustową. Część artystyczna rozpoczęła się o godzinie 14.00.
Remontowali kaplicę, znaleźli kości dwóch osób
Podczas prac konserwacyjnych kaplicy Burghardów na Starym Cmentarzu w Piotrkowie robotnicy natrafili przed jej gmachem na ludzkie kości. Prace przerwano.
Kapliczkowo - miejsce jak żadne inne
Kapliczka ze starego krzesła, z niecki do wygniatania ciasta na chleb, walizki wiklinowej czy stajennego okna. Poza tym trzymetrowa rzeźba Jana Pawła II, mnóstwo drewnianych Żydów różnej wielkości i obrazy oprawione w ramy okien. To królestwo pana Bernarda, który stworzył Kapliczkowo. Miejsce jak żadne inne.
28.06.2012 11:00
Poświęcili kaplicę
Na zakończenie oktawy Bożego Ciała w Aleksandrowie została poświęcona nowo wybudowana kaplica.
Poświęcili nową kaplicę w parafii bł. Jana Pawła II
Dziś w południe w parafii bł. Jana Pawła II odbyła się pierwsza uroczysta msza święta z udziałem arcybiskupa Władysława Ziółka.
Piotrków: Kaplica już prawie gotowa
Budynek już stoi, ale pozostały jeszcze prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Do tego montaż instalacji elektrycznej, a na koniec kaplica zostanie pomalowana. Pierwsza msza zostanie odprawiona już wkrótce - 29 kwietnia.
Piotrków: Stawiają już ściany nowej kaplicy
W poniedziałek (5 marca) rozpoczęła się budowa kaplicy z drewnianych elementów, które w ubiegłym tygodniu zostały przywiezione z Łasku do Piotrkowa.
Piotrków: Przywieźli nam nową kaplicę
Są już elementy składowe nowej kaplicy, jaka stanie w najmłodszej parafii w mieście. Parafia bł. Jana Pawła II otrzymała tę kaplice z Łasku.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat