Artykuły do tagu: jezioro

Śnięte małże w Bugaju
Niska zawartość tlenu w wodzie przyczyniła się do śmierci małż w jeziorze Bugaj w Piotrkowie. Przy brzegu można znaleźć setki muszli. W sobotę będą je zbierać wędkarze z piotrkowskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego.
Lodowata woda im niestraszna!
Przyjechali przed godziną 15 na piotrkowskie „Słoneczko”, by wspólnie zażyć kąpieli w lodowatej wodzie. Spotykają się regularnie, co sobota. Jak podkreślają, za każdym razem przybywa nowych amatorów morsowania. Wierzejskie Morsy ponownie zanurzyły się w bardzo zimnej wodzie.
Zagospodarowanie jeziora Bugaj. Możesz się wypowiedzieć!
Urząd Miasta w Piotrkowie od lat przygotowuje się do zagospodarowania terenów wokół jeziora Bugaj. W przyszłym tygodniu odbędą się w tej sprawie warsztaty wraz z publiczną dyskusją. Uczestnicy będą zastanawiać się nad tym, jak powinny wyglądać tereny rekreacyjne nad Bugajem.
Ktoś postrzelił łabędzia na jeziorze Bugaj
We wtorek przed godziną 14 Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o postrzeleniu łabędzia na jeziorze Bugaj. Na miejsce poza funkcjonariuszami tej służby udali się także strażacy, którzy wyciągnęli postrzelonego ptaka na brzeg. Łabędź został przewieziony do lekarza weterynarii, gdzie przeszedł operację. Obecnie jego stan jest stabilny.
Śnięte ryby na
Pojawił się zwiastun wiosny. I nie chodzi bynajmniej o przebiśniegi, krokusy czy bazie, a o... śnięte ryby, które przez roztopy powoli wypływają na powierzchnię kąpieliska "Słoneczko" przy jeziorze Bugaj ... I na jego brzeg.
Spacerujesz po zamarzniętym jeziorze? Zachowaj rozsądek
Sroga zima zaznaczyła swoją obecność także na jeziorze Bugaj. Po zamarzniętym i przykrytym warstwą śniegu zbiorniku przechadzają się spacerowicze, jeżdżą amatorzy łyżwiarstwa, a niemal wkomponowani w krajobraz zbiornika elementem stali się już wędkarze. O czym należy pamiętać, wchodząc na zamarznięty akwen i czy osoby, które chodzą po lodzie, zachowują się rozsądnie?
Wędkarze sprzątali obrzeża regionalnych jezior
Ponad stu wędkarzy brało udział w sprzątaniu obrzeży jeziora Bugaj i Zbiornika Cieszanowice.
Wyspa ponownie pływała po Bugaju
Złomiarze ukradli dwie stalowe liny, którymi piotrkowscy strażacy przycumowali dryfująca po jeziorze Bugaj wyspę. Porośnięta roślinnością ziemia ponownie rozpoczęła dryfowanie po jeziorze.
Akcja na Bugaju zakończona powodzeniem
Wczorajsza kilkugodzinna akcja zacumowania dryfującej wyspy na Bugaju, zakończyła się powodzeniem.
Strażacy walczą z pływającą wyspą
Na piotrkowskim jeziorze Bugaj strażacy próbują odciągnąć od spustu wodnego pływającą wyspę, która niebezpiecznie przybliżyła się do betonowej konstrukcji.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat