Artykuły do tagu: jedzenie

Kolejna Społeczna Lodówka w regionie
W Sulejowie stanęła pierwsza w mieście, a kolejna w regionie, Społeczna Lodówka. Idea jest identyczna, jak w przypadku choćby tej działającej w Piotrkowie - ma służyć do dzielenia się jedzeniem.
Zalety kaszy jaglanej w zdrowym żywieniu
Znana od lat na polskich stołach, teraz przeżywa swój renesans. Zalety kaszy jaglanej już dawno temu docenili Prasłowianie. Obecnie, dzięki modzie na zdrowe odżywianie małe, żółte kuleczki powróciły do wielu domowych jadłospisów.
Badanie: co czwarty Polak zaczął w pandemii zamawiać online jedzenie
W pandemii co czwarty Polak zaczął zamawiać online jedzenie z dostawą do domu - wynika z badania na potrzeby raportu “Polaków portfel własny – zakupy w dobie pandemii”. Za takie zakupy 55 proc. badanych płaci gotówką przy odbiorze.
31.10.2020 07:36
Piotrków miastem sushi?
Restauracje serwujące sushi wyrastają w Piotrkowie jak grzyby po deszczu, mimo że czasy dla restauratorów nie są teraz łatwe. Obecnie działa pięć lokali, w których można skosztować japońskiej kuchni, a szósty lada moment zacznie funkcjonować. Czy rzeczywiście w Piotrkowie sushi i inne japońskie dania są tak popularne? Czy może to tylko chwilowa moda, a liczba tych restauracji w mieście jest zbyt duża?
Jedz mniej, ale smaczniej!
Nowa kampania Roleski, z udziałem Sonii Bohosiewicz, zachęca konsumentów do próbowania, eksperymentowania w kuchni, skupiania się na smaku i jakości, a nie ilości spożywanego jedzenia.
Sanepid zaktualizował pytania i odpowiedzi dot. żywności i koronawirusa
Główny Inspektor Sanitarny zamieścił we wtorek na swojej stronie zaktualizowane pytania i odpowiedzi dotyczące żywności i koronawirusa. Wynika z nich m.in., że jest mało prawdopodobne, by przenosił się on przez żywność.
Jedzenie tofu korzystne dla serca
Jedzenie tofu i innych pokarmów zawierających większe ilości izoflawonoidów wiąże się z umiarkowanie niższym ryzykiem chorób serca, szczególnie u młodszych kobiet i tych, które po menopauzie nie przyjmują hormonów – informuje "Circulation".
Zamiast wyrzucać jedzenie kupione z okazji świąt, zostawcie je w społecznej lodówce
Jeśli po świętach w lodówce zostało wam zbyt dużo jedzenia i istnieje ryzyko, że część będziecie musieli wyrzucić, lepiej zostawić je w społecznej lodówce, którą w listopadzie zainstalowano na rogu ulic Słowackiego i Kołłątaja w Piotrkowie Trybunalskim.
Co na świątecznym stole?
Święta Bożego Narodzenia to czas, refleksji, spotkań z rodziną i odpoczynku. Wiele osób przygotowania do Wigilii rozpoczęło już dużo wcześniej, aby na świątecznym stole niczego nie brakowało.
Po zjedzeniu pizzy - cztery godziny spaceru
Po zjedzeniu pizzy trzeba poświęcić aż cztery na spacer, żeby spalić wszystkie kalorie, jakie ona zawiera. Podobnie jest z wieloma innymi produktami – ostrzega „Journal of Epidemiology and Community Health".

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat