Artykuły do tagu: hobby

Chmura wulkaniczna pokrzyżowała plany skoczków
- Samoloty w aeroklubie startują bez problemów, bo nie latają na aż tak dużych wysokościach jak samoloty pasażerskie - powiedział dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
Kilkudziesięciu motocyklistów z całego kraju 17 kwietnia przyjedzie do Piotrkowa. Na ten dzień zaplanowano rozpoczęcie sezonu motocyklistów - podróżników.
Przyszła wiosna, więc rozpoczął się sezon rowerowy.
19.03.2010 12:42
Rozśpiewane liceum
Ich pasją jest muzyka. Spotykają się kilka razy w tygodniu, aby wspólnie pośpiewać. Pod czujnym okiem swojej nauczycielki i opiekunki, Renaty Tomy doskonalą swoje wokalne umiejętności...
Piotrkowianin: Moja pasja, to modelarstwo
- Modelarstwo to mój sposób na życie – stwierdza krótko piotrkowianin Jerzy Wróbel – modelarz od niemal 40 lat. Kilkanaście lat związany z modelarstwem militarnym, powraca teraz do swojej wcześniejszej miłości – kolei. A do tego zachęca również innych – zakładając Stowarzyszenie Miłośników Modelarstwa Kolejowego i Kolei. - W naszej siedzibie każdy będzie miał lepsze warunki niż w domu – przekonuje.
Latanie
Latem pływa na desce, zimą przesiada się na "bojer". Skuty lodem Zalew Sulejowski to doskonałe miejsce dla Jacka Witkowskiego.
Kolorowe kwiatki z bibuły, palmy wielkanocne, świąteczne ozdoby choinkowe, hafty na gorsetach, zapaski, wełniaki, fartuszki z ludowymi motywami. Wszystko to wychodzi spod rąk twórczyni ludowej z Czarnocina. Pani Janina Grzanek ludową sztuką pasjonuje się, odkąd pamięta. Na swoim koncie ma wiele nagród. Większość - za tradycyjną sztukę i rękodzieło ludowe.
160 gołębi w hodowli, setki pokonanych kilometrów, kilka godzin dziennie przy gołębniku, dziesiątki pucharów i nagród. Pan Jan Życiński z Rozprzy jest jednym z pasjonatów zrzeszonych w Polskim Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. O swojej miłości do gołębi, która trwa już 30 lat, opowiedział „Tygodniowi Trybunalskiemu”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat