Artykuły do tagu: hobby

20.08.2012 08:52
Uwaga! Jedzie zabytek
Rodzime produkcje myśli technicznej jak nysa czy fiat 125p to już zabytki, i to dosłownie, bo pojazdy takie w swoich rejestrach ma piotrkowski konserwator zabytków. Zabytkowych pojazdów w mieście mamy dokładnie 29, a ten najstarszy to hanomag z 1937 roku.
18.08.2012 14:36
W najbliższą niedzielę (19 sierpnia) Piotrkowska Grupa Rowerowa zaprasza na wycieczkę do Kluk (okolice Bełchatowa). Trasa będzie liczyła około 70 km.
Piotrkowska Grupa Rowerowa na Białorusi
Choć tytuł mógłby na to wskazywać, to nie będzie opowieść o mocno znacjonalizowanym rolnictwie naszego wschodniego sąsiada. Nie będzie też o polityce i Łukaszence. Choć o polityce może jednak trochę będzie – polityce życiowych wyborów, która to grupie piotrkowian – zamiast nerwowego oczekiwania na doniesienia o kolejnym “upadku” biura podróży – kazała wziąć wakacyjny los w swoje ręce, a właściwie... nogi.
Dwie kobiety podbiją Bałkany na motocyklach
„Bałkany po raz pierwszy” to wyprawa motocyklowa dwóch młodych posiadaczek kategorii „A”, które chcą urzeczywistniać swoje marzenia o podróżowaniu w nieznane. Pomysłodawczynią wyprawy jest Asia Jankowska ze Złotoryi, która w tym roku zdała maturę. Z kolei piotrkowianka Ewa Pawlikowska (25l.) postanowiła do niej dołączyć - W końcu...co dwie głowy to nie jedna! - mówią dziewczyny.
Członkowie Piotrkowskiej Grupy Rowerowej wybrali się w kolejną zagraniczną podróż. Wczoraj sześciu rowerzystów wyruszyło na Białoruś.
Wysyłają i otrzymują setki pocztówek - o nietypowej, jak na te czasy, pasji
W dobie komputerów, SMS-ów i maili tradycyjne wysyłanie listów lub pocztówek niemal zaginęło. Jednak nie dla wszystkich. Postcrossing to w skrócie międzynarodowy projekt pozwalający wysyłać i otrzymywać kartki pocztowe z całego świata.
Jedni mówią, że to “dawcy organów”, inni, że ludzie z wielką pasją. Nadejście lata to moment wzmożonej aktywności motocyklistów. Od września zeszłego roku na drogach w regionie zginęło trzech motocyklistów, kilku zostało rannych.
Koło zadowolonych gospodyń miejskich
Dobrowolna, samorządna, niezależna, społeczna grupa kobiet (i nie tylko) działająca na terenie miejskim. Spotkania wirtualne i w realu. Nauka, wymiana doświadczeń i przyjemne spędzanie czasu - tak piszą i mówią same o sobie.
Jest w Bełchatowie miejsce, gdzie można spotkać pielęgniarkę, bizneswoman, trenerkę rozwoju osobistego, artystkę plastyka, diagnostkę laboratoryjną, poetkę, ogrodniczkę czy rehabilitantkę. Nie ma tu miejsca dla mężczyzn...
Uwierzyli, że mogą wszystko... nawet tańczyć
Mogliby zamknąć się w czterech ścianach i narzekać na swój los. Mogliby przeklinać chorobę, z którą się urodzili. Mogliby stracić kontakt z rówieśnikami, siedząc tylko przed telewizorem. Mogliby... ale oni mogą dużo więcej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat