Artykuły do tagu: higiena

S-ION, nowy produkt, dzięki któremu można zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się i transmisji wirusów i bakterii
Obecna globalna sytuacja związana z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 zmusiła nas wszystkich do szukania wszelkiego rodzaju proaktywnych sposobów walki z tym niewidzialnym wrogiem, począwszy od najważniejszego, jak lek czy szczepionka, poprzez inne, które powinny ograniczać możliwości dalszej transmisji wirusa.
Gorzkowice: targowisko będzie otwarte dla wszystkich handlujących
Od 1 czerwca na targowisku w Gorzkowicach zostaną zniesione ograniczenia dotyczące handlujących. Sprzedawcy i klienci nadal będą musieli przestrzegać zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.
W kościołach mniej wiernych? Episkopat zachęca do większej ostrożności w związku z koronawirusem
Jeszcze zanim w Polsce potwierdzono pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem, kościół zachęcał do zachowania większej ostrożności, apel był skierowany zarówno do księży, jak i do wiernych, a wystosował go arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. - W ewentualnych ogniskach tego zjawiska należy w kościołach i pomieszczeniach parafialnych starać się o pomniejszenie ryzyka zachorowań poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na zachowywanie podstawowych zasad higieny – podkreśla w komunikacie abp Gądecki.
Koronawirus. Na razie nie ma powodów do obaw, ale pamiętajmy o higienie, zawsze!
Osoby, które wróciły z Chin, a mają gorączkę i kaszel, mogą zgłosić się na szpitalny oddział zakaźny bez skierowania - ogłosiło Ministerstwo Zdrowia i opublikowało listę oddziałów zakaźnych dla dzieci i dorosłych w całej Polsce.
Choroba brudnych rąk - wzrasta liczba zachorowań
Wzrasta liczba zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A. Od 1 stycznia do 31 lipca w Polsce zanotowano 767 przypadków zachorowań, w województwie łódzkim w tym samym czasie było 57 zachorowań.
22.08.2016 10:19
Cała Polska myje ręce
Codziennie jesteśmy narażeni na kontakt z wieloma bakteriami czy wirusami, które znajdują się praktycznie wszędzie. Przebywając w miejscu pracy, czy nawet w domu, nie jesteśmy w stanie unikać kontaktu z drobnoustrojami, które mogą doprowadzić do wielu chorób. Miejscem, które stanowi najprostszą drogę dla bakterii są dłonie. Wiele osób niestety zapomina o prawidłowej higienie rąk, która ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Mycie rąk to tani, a zarazem bardzo skuteczny sposób zapobiegania wielu chorobom czy zakażeniom.
20.06.2016 08:22
Co tak śmierdzi?
Podobno mydło wszystko myje, nawet uszy i szyję. Nie wszyscy jednak bierzemy sobie słowa piosenki z dzieciństwa do serca, co szczególnie da się odczuć latem. W autobusie, pociągu, w urzędzie, w pracy, w skrajnych przypadkach na ulicy, czasem trzeba wstrzymywać oddech. Dlaczego tak wielu z nas wciąż żyje zgodnie z zasadą „częste mycie skraca życie”?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat