Artykuły do tagu: herbata

Szklanki do kawy i herbaty znów wróciły do mody?
Zarówno kawę, jak i herbatę można pić z kubka. Jednak napoje te szczególnego smaku i aromatu nabierają dopiero podane w eleganckiej szklance. Z tego powodu szkło znów powróciło do łask i nieprędko ustąpi miejsca dotąd popularnym i wygodnym w użyciu kubeczkom.
Herbata i jej prozdrowotne właściwości
Obecnie pijane są nie tylko herbaty czarne, ale również zielone, czerwone czy białe. Historia każdej z tych herbat zaczęła się oczywiście w Chinach – pierwsze wzmianki na ten temat można znaleźć w zapiskach pochodzących z V wieku przed naszą erą. Pierwszy najważniejszy dokument dotyczący herbaty i jej prozdrowotnych właściwości powstał w VIII wieku, a jego autorem był Lu Yu. Ten buddyjski kapłan miał szeroką wiedzę o herbacie, którą potwierdzają współczesne badania.
Zdrowotne właściwości herbaty
Napar herbaciany reguluje m.in. procesy trawienne, posiada również właściwości bakteriobójcze i bakteriostatyczne. W herbacie znajdują się znaczne ilości fluoru, który zapobiega powstawaniu próchnicy zębów. W połączeniu z cytryną i miodem jest środkiem napotnym zalecanym w przeziębieniu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat