Artykuły do tagu: harcerze

Zuchy z Piotrkowa w świecie postaci Disneya
Dwa wypełnione zuchami autokary z samego rana w sobotę pomknęły do Skotnik, gdzie tym razem harcerze przenieśli się w świat postaci Disneya.
Harcerze będą czuwać nad relikwiami patrona
W niedzielę, 16 lutego 2014 r. w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się msza święta i czuwanie z relikwiami bł. ks phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
Tajemnice Wyspy Harców odkryte!
W miniony weekend (29 września) odbyła się w Szczercowie Tajemnicza Wyspa Harców – harcerskie święto organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC i 18 DH Kuźnia w Szczercowie.
Biwak Harcerskiego Związku Drużyn 54. w Kurnędzu
Drużyny z Harcerskiego Związku Drużyn 54. wybrały się na biwak do miejscowości Kurnędz. Miniony weekend był ostatnią okazją, by zaczerpnąć trochę leśnego powietrza przed jesiennym chłodem i ulewami, pogoda dopisała.
Skauci odnawiali cmentarze, na których spoczywają Legioniści Józefa Piłsudskiego. Do Kostiuchnówki na Ukrainie pojechało kilkadziesiąt młodych osób. Najmłodsi z nich mieli 11 lat.
 Lekcja polskości na Ukrainie
- W roku 2012 pojawiła się inicjatywa zorganizowania obozu harcerskiego we wsi Kostiuchnówka na Ukrainie. Cały rok przygotowywaliśmy harcerzy oraz ich rodziców do ukraińskiej wyprawy. I udało się – opowiadają Tomasz Cieplucha i Sebastian Migała ze Szczepu "Matecznik".
Region: Harcerze walczyli ze słabościami
W dniach 28-30 września w Piotrkowie oraz na terenie bazy Harcerskiego Związku Drużyn 54 w Skotnikach odbywały się II Manewry Sprawnościowe. 9 harcerskich patroli rywalizowało ze sobą w konkurencji pożarnictwa, “wysokościówki”, strzelania z ostrej amunicji, pływania, szermierki, paintballa i wielu innych. Nikogo nie opuszczał duch rywalizacji, ale jeszcze ważniejsza była wspaniała, harcerska zabawa.

140 harcerek i harcerzy z Okręgu Łódzkiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w nadchodzący czerwcowy długi weekend przyjedzie do Czarnocina, by odświeżyć zapomnianą nieco historię…
Ponad 300 osób uczestniczyło w rajdzie „Ósemki”
Zakończyła się IV edycja Ogólnopolskiego Rajdu Tropem Ósemki. Organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC.
Zapraszają na Rajd Tropem Ósemki
W dniach 1-3 czerwca 2012 roku odbędzie się już czwarta edycja Ogólnopolskiego Rajdu Tropem Ósemki. Rajd organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat