Artykuły do tagu: grób

Trwa renowacja kwatery wojennej w Wolborzu
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi rozpoczął kompleksową renowację kwatery wojennej na cmentarzu w Wolborzu. Spoczywają w niej żołnierze Wojska Polskiego z 13 Dywizji Piechoty Armii Odwodowej 'Prusy". Żołnierze Ci polegli w obronie Wolborza we wrześniu 1939 roku.
Oryginalny grób wielkanocny w piotrkowskim kościele
Nieodłącznym elementem świąt wielkanocnych jest czuwanie przy grobie Jezusa Chrystusa. W tym roku wierni w parafii Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie mogli zobaczyć nietypowy symboliczny grób, zmuszający do refleksji. Fotografię wysłał nam nasz czytelnik.
Jesienne sprzątanie grobów podczas akcji
W minioną sobotę piotrkowski Oddział PTTK zorganizował kolejną akcję non-profit. Skierowana była ona do dzieci i młodzieży. Celem statutowo-programowej akcji „Płomyk pamięci”, było jesienne sprzątanie grobów.
Nie zapłacisz – po 20 latach zlikwidują grób?
Zorganizowanie pogrzebu w dzisiejszych czasach wiąże się z dużymi kosztami. Płacimy między innymi za miejsce pochówku na cmentarzu. Trzeba jednak pamiętać, że opłata ta obowiązuje przez 20 lat.
Odnawiają stare nagrobki na cmentarzach
W Piotrkowie jest 570 starych nagrobków na cmentarzu katolickim, 104 na prawosławnym, 108 na ewangelickim i ponad 500 na żydowskim. Prawie wszystkie wymagają renowacji. Okazuje się, że odnowienie tych ponadstuletnich wcale nie jest takie proste. Ciągle brakuje na nie pieniędzy i... specjalistów, którzy zajmują się kamieniarstwem artystycznym.
Odnowiony grób Tadeusza Niebieszczańskiego ps. “Szary” - żołnierza Konspiracyjnego Wojska Polskiego zostanie uroczyście poświęcony 4 listopada na cmentarzu w Bęczkowicach.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat