Artykuły do tagu: gmina

Przejeżdżający krajową ósemka przez miejscowość Gomulin mogą zaobserwować kolejny duży plac budowy. Tym razem nie będzie to magazyn logistyczny, lecz wielkopowierzchniowy budynek handlowy.
Wolbórz ponownie stara się o odzyskanie praw miejskich. Na ostatniej sesji rady gminy podjęto decyzję do przeprowadzeniu w październiku konsultacji społecznych wśród mieszkańców nie tylko samego Wolborza, ale całej gminy. Zadecydują, czy po blisko 140 latach ma te prawa odzyskać.
Moszczenica: Nowe oblicze szkoły w Gazomi
Nowy wystrój dzięki odnowieniu ścian, słoneczne klasy po wymianie okien i bezpieczny dojazd do szkoły. To zadanie jakie w okresie dwóch wakacyjnych miesięcy realizowane jest w Szkole Podstawowej w Gazomi Starej w gminie Moszczenica. Pierwszy dzwonek już za kilka dni, a tymczasem pracy przy remoncie pozostało dużo. Czy zdążą na czas? Dyrekcja placówki jest o tym przekonana.
Przydomową fabrykę nielegalnego alkoholu odkryli wczoraj piotrkowscy policjanci na jednej z posesji na terenie gminy Wola Krzysztoporska. W domu 51-letniej kobiety stróże prawa zabezpieczyli kilkaset litrów spirytusu, oraz sfałszowane etykiety markowych wódek, nakrętki i znaki akcyzy - o szczegółach mówi Ewa Żerek z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.
Na niedzielę, 5 października premier wyznaczył przedterminowe wybory wójta Aleksandrowa. Machina wyborcza już ruszyła- do 18 sierpnia muszą zostać utworzone komitety wyborcze i podana do publicznej wiadomości informacja o siedzibie gminnej komisji wyborczej. Trzy dni później mija termin zgłaszania kandydatów do jej składu. Komisarz wyborczy na powołanie komisji ma czas do 25 sierpnia.
Woda i ścieki w Rozprzy nie zdrożeją. Wójt Ryszard Witek przekonał do tego Radę Gminy. Rosnące koszty produkcji pokryte zostaną z budżetu gminy.
- Brakuje nam terenów, poza przyszkolnymi, gdzie w mieście można uprawiać sport i rekreację. Dlatego też pojawiła się koncepcja budowy boiska wielofunkcyjnego przy ulicy Budki. Nie przypuszczałem jednak, że ta lokalizacja wywoła aż tyle kontrowersji - powiedział prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.
Miało być w mieście boisko, zostanie klepisko
Na jednym z największych osiedli w pobliżu prowizorycznego boiska wznoszą się apartamentowce. Murawę zaorał już dawno ciężki sprzęt. Koparki, potężne koła tirów i gąsienice spychaczy spowodowały, że na wertepach co chwila któryś z młodych piłkarzy doznaje kontuzji.
Za 14-ście miesięcy ma być gotowe długo oczekiwane, nowe przedszkole samorządowe w Rozprzy. Na placu budowy rozpoczęły się prace ziemne.
Hot spot to bardzo modna nazwa w ostatnim czasie. Jest to darmowy Internet, który zafundował Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej mieszkańcom oraz osobom przejeżdżającym przez Wolę. Jedyny minus takiego sposobu na Internet, to odległość. Im dalej od budynku gminy, tym trudniej nawiązać połączenie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat