Artykuły do tagu: gmina

- Całą sprawę z rzekomym podrobieniem przeze mnie podpisów uważam jako polityczną zemstę za przegrane wybory - tak wójt gminy Aleksandrów Dionizy Głowacki skomentował to co ostatnio dzieje się wokół jego osoby.
Liczba ludności gminy Rozprza systematycznie się zwiększa i na koniec 2008 roku wyniosła 12.197 osób, o 19 więcej w stosunku do roku poprzedniego. Jest to największy wzrost od 10 lat. - Ten fakt nas bardzo cieszy, bo to oznacza, że gmina Rozprza jest atrakcyjna dla nowych mieszkańców. Zwiększenie jej liczebności wynika przede wszystkim z rozwoju budownictwa indywidualnego i osiedlania się mieszkańców spoza jej terenu - mówi wójt gminy Rozprza Ryszard Witek.
Czarne chmury zawisły nad wójtem gminy Aleksandrów Dionizym G. Do Sądu Rejonowego w Opocznie trafił akt oskarżenia. Wójt oskarżony jest o świadome sfałszowanie podpisów kandydatów do obwodowych komisji wyborczych. Sprawa dotyczy ostatnich wyborów uzupełniających, w których Dionizy G. startował i ostatecznie je wygrał.
Projekt „Aktywna integracja w gminie Rozprza” realizowany był przez Centrum Opus w partnerstwie z gminą Rozprza od czerwca do grudnia ubiegłego roku. Udział w nim wzięło 25 mieszkanek gminy, głównie członkiń kół gospodyń wiejskich.
Trwa termomodernizacja Komisariatu Policji w Sulejowie. Jak podkreśla burmistrz miasta i gminy Sulejów Stanisław Baryła, kilkudziesięcioletni budynek wymagał remontu i dlatego też władze gminy postanowiły pomóc finansowo policji.
Ksiądz arcybiskup metropolita łódzki Władysław Ziółek w obecności licznej grupy parafian i wójta gminy Rozprza poświęcił odnowiony kościół parafialny w Milejowie.
To będzie ważny rok dla gminy Aleksandrów. Nowy wójt gminy Dionizy Głowacki ma wiele planów inwestycyjnych.
Gmina Aleksandrów: Niszczeje zabytkowy dwór
Zabytkowy dwór w Skotnikach (gmina Aleksandrów) jest jednym z najcenniejszych zabytków znajdujących się na terenie powiatu piotrkowskiego ziemskiego. Niestety jego stan pozostawia wiele do życzenia. Renesansowy budynek jest mocno zniszczony.
Podsłuch w wiejskiej szkole
Psychoza strachu i spirala podejrzliwości zapanowały w małej podstawówce w podpiotrkowskim Bogdanowie (gm. Wola Krzysztoporska). Powodem wzajemnej nieufności jest mały dyktafon, który - włączony - wypadł z płaszcza nauczycielki, która podczas przerw zawsze wychodziła z pokoju nauczycielskiego.
Gorzkowice: Modernizacja stadionu
Grający w piotrkowskiej klasie okręgowej (V liga) GUKS Gorzkowice będzie miał zmodernizowany stadion.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat