Artykuły do tagu: fundusze

Fundusze Unijne pomocne przy rozwijaniu firmy
Mając pomysł na biznes warto skorzystać z Funduszy Unijnych. O dofinansowanie może wnioskować każdy, z wyjątkiem osób prywatnych. Na realizację projektu można uzyskać pożyczkę lub kredyt ze środków unijnych, udostępniany na korzystnych warunkach. Możliwe jest także korzystanie z innych instrumentów, np. funduszy kapitałowych czy poręczeń, których otrzymywanie także ułatwiają Fundusze Europejskie.
Promocja firmy za granicą. Jak pozyskać fundusze unijne w woj. łódzkim?
Centrum Obsługi Przedsiębiorcy ogłosiło konkurs na dofinansowanie na promocje firmy za granicą w ramach Osi priorytetowej II: Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Pozyskiwanie tej dotacji unijnej na internacjonalizację przedsiębiorstwa odbywa się z poddziałania 2.2.1 RPO (Działanie: 2.2 Internacjonalizacja przedsiębiorstw, Poddziałanie: 2.2.1 Modele biznesowe MŚP). Konkurs skierowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Wymogiem jest, aby prowadziły one swoją działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego.
Unijne dofinansowanie na rondo Sulejowskie
Prawie 4 miliony złotych dofinansowania z funduszy unijnych otrzyma miasto Piotrków na remont ronda Sulejowskiego. Teoretycznie z wielkimi projektami za kilkaset milionów złotych nie mieliśmy zbyt dużych szans, jednak dobrze przygotowany wniosek z Piotrkowa pozwolił na to, by zgarnąć całkiem pokaźny kawałek z unijnego tortu.
12.07.2016 10:41
O funduszach w autobusie
15 i 16 lipca do Piotrkowa Trybunalskiego zawita Mobilne Centrum Informacji o Funduszach Europejskich Województwa Łódzkiego. Kampania informacyjna będzie miała formę warsztatów prowadzonych w specjalnie do tego przystosowanym pojeździe.
Dni Funduszy Europejskich w Piotrkowie
Dni otwarte Funduszy Europejskich rozpoczęły się w czwartek 12 maja w Rynku Trybunalskim. Na to dwudniowe wydarzenie organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, m.in. stoiska wystawiennicze instytucji i firm realizujących projekty unijne, materiały promocyjne związane z funduszami europejskimi, a także gry i zabawy z nagrodami dla młodzieży szkolnej.
Rośnie znaczenie lotnisk regionalnych
Znaczenie lotnisk regionalnych - takich jak to w Piotrkowie - jest coraz większe. Dzięki funduszom unijnym mogą się one lepiej rozwijać, a przypomnijmy że na piotrkowskim lotnisku niebawem będą szkolić się przyszli piloci Polskich Linii Lotniczych LOT.
Sukces rynkowy i osobisty, innowacyjne projektowanie usług i produktów z wykorzystaniem design thinking, inspiracje i przykłady unikatowych rozwiązań, nowoczesne techniki promocji to wiedza, którą będzie można zdobyć dzięki Forum Promocji Województwa Łódzkiego „Łódzkie promuje” 2015.
Fundusze europejskie w regionach w liczbach
8 tys. 992 zł. wyniosło na koniec 2013 roku dofinansowanie UE na jednego mieszkańca województwa łódzkiego. To nieco więcej niż średnia krajowa. Ta wyniosła 8,5 tys. Co ciekawe najlepiej wypadło województwo warmińsko-mazurskie – aż 11,5 tys. zł.
Studenci słuchali o funduszach unijnych
Około 300 studentów oraz duża grupa pracowników naukowych piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, wysłuchało wykładu Marka Mazura – Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego pt. „Rola samorządu terytorialnego w perspektywie budżetowej 2014 – 2020”.
Od kilku dni piotrkowskie biuro Polskiego Czerwonego Krzyża, zamknięte jest na głucho. Do niedawna jeszcze, pracownik przychodził na dyżur raz w tygodniu, teraz biuro nieczynne jest do odwołania. Dlaczego?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat