Artykuły do tagu: flaga

Jak obchodzimy Święto Flagi RP?
2 maja jest w Polsce obchodzony jako Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Po raz pierwszy takie święto ogłoszono na dzień po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, czyli w 2004 roku. Ma ono upamiętniać m.in. wywieszenie polskiej flagi na berlińskim Reichstagu, które miało miejsce 2 maja 1945 roku. Ale to nie jedyny argument, by świętować 2 maja.
Kąpiel już bezpieczna.
Nad jedynym piotrkowskim kąpieliskiem powiewa biała flaga. Sanepid opublikował najnowsze wyniki badań wody. Wynika z nich, że kąpiel w "Słoneczku" znów jest bezpieczna.
W Piotrkowie powiewają tysiące flag
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. We wszystkich polskich miastach o tym fakcie przypominają nam właśnie biało-czerwone flagi, powiewające na wielu ulicach, budynkach czy masztach. Podobnie jest w Piotrkowie Trybunalskim. Tu, w towarzystwie polskich barw, często zauważymy też chorągwie Unii Europejskiej i samego miasta.
Kąpiele na Słoneczku ponownie dozwolone
Nad piotrkowskim Słoneczkiem powiewa ponownie biała, a nie czerwona flaga. Sanepid po kolejnym przebadaniu próbek wody zniósł uprzednio wprowadzony zakaz.
Dzisiaj przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Dzień Flagi RP to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
07.12.2020 08:55
Flaga na maszt!
Ludzie od wieków mieli potrzebę głoszenia innym swoich idei i przesłań na różnorodne sposoby. Jednym z rozwiązań, które są z nami od wielu wieków i spełniają taką rolę, są różnego rodzaju flagi. Widząc określone kolory, ułożone w odpowiedni sposób, mogliśmy szybko i dokładnie określić, z kim mamy do czynienia. Flagi z czasem zaczęły przybierać różne formy oraz kształty. Także ich przesłanie uległo rozszerzeniu - obecnie nie są to jedynie flagi narodowe, ale często mają one charakter reklamowy. Jedno się nie zmieniło, aby były dobrze widoczne muszą być wciągnięte na maszt.
Harcerze chcą by maszt z
Harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zrzeszeni w piotrkowskim Szczepie Opoka włączyli się akcję "Pod Biało-Czerwoną" i chcą by maszt z narodową flagą stanął w mieście. Teraz muszą zebrać 500 głosów poparcia, a polski rząd sfinansuje inicjatywę.
Pomnik nie został znieważony. Policja szuka sprawcy kradzieży flagi
Piotrkowska policja umorzyła postępowanie w sprawie ewentualnego znieważenia pomnika Mikołaja Kopernika w Piotrkowie, do którego miało dojść podczas sierpniowego happeningu przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego. Prowadzi natomiast czynności w sprawie mężczyzny, który używał wulgaryzmów w kierunku uczestników spotkania i ukradł tęczową flagę.
Policja zmienia zdanie w sprawie znieważenia pomnika Kopernika?
Pomimo wcześniejszych zapewnień, piotrkowska policja wszczęła postępowanie w sprawie znieważenia pomnika Mikołaja Kopernika przed I LO w Piotrkowie. Jak tłumaczy oficer prasowy, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa miał złożyć Urząd Miasta. Przedstawiciele magistratu dementują jednak te informacje. Policja przesłuchała we wtorek Małgorzatę Pingot, uczestniczkę sierpniowej akcji.
Kolorowa flaga jednak znieważa?
Piotrkowska policja prowadzi czynności procesowe w sprawie zdarzenia, do którego doszło 12 sierpnia przed budynkiem I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie. Wówczas grupka mieszkańców ozdobiła stojący przed szkołą pomnik Mikołaja Kopernika kolorową flagą.
reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat