Artykuły do tagu: flaga

Brak unijnej flagi wywołał kontrowersje
Podczas VII Sesji Rady Gminy Wola Krzysztoporska rajcy postanowili, że unijna flaga nie będzie wywieszana w jednym z pomieszczeń Urzędu Gminy. Czerech radnych zagłosowało za, trzech wstrzymało się od głosu, a sześciu zagłosowało przeciwko, co oznacza, że radni większością głosów zdecydowali, żeby flagi nie umieszczać. Sprawą zainteresowały się nawet media ogólnopolskie. W środę konferencję prasową w tej sprawie zorganizowali przed UG Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miasta Łodzi oraz Paweł Kowalczyk, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego.
A ty szanujesz polską flagę?
Na masztach wielu piotrkowskich budynków już pojawiły się biało-czerwone flagi narodowe. To m. in z okazji święta Flagi, który w tym roku ma swoje 15-lecie. Czy każdy jednak wie jak obchodzić się z jednym z symboli narodowych?
Święto Flagi w piotrkowskim przedszkolu
Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat. Wiedzą o tym także dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 20 w Piotrkowie Trybunalskim, które przygotowały przedstawienie słowno-wokalne z okazji Święta Flagi.
Piotrków 2004. To dopiero była flaga!
Długą na 50 metrów, szeroką na 4 metry i ważącą 30 kilogramów biało-czerwoną flagę nad miasto wzniósł ogrzewany powietrzem balon. Miała być największa w Polsce, miała przyćmić inne przygotowywane na narodowe święto flagi. Tak było przed kilkunastoma laty, u nas, w Piotrkowie.
Flaga Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej już w Piotrkowie
Piotrków Trybunalski ma już oficjalną flagę Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Flagę podczas tegorocznych obchodów w Budapeszcie odebrał prezydent Krzysztof Chojniak.
Gorzkowice doczekały się herbu
Gorzkowice mają swój herb. Po wielu latach starań Rada Gminy podjęła odpowiednią uchwałę w tej sprawie.
Symbol Piotrkowa do góry nogami...
Jak wygląda jeden z symboli miejskich Piotrkowa Trybunalskiego?
Święto Flagi w Piotrkowie
2 maja obchodzimy ustanowione przez Sejm Święto Flagi. Tego dnia biało - czerwona powinna powiewać nie tylko na budynkach państwowych i samorządowych, ale również na naszych domach.
Nie zapominajmy o fladze na 2 maja
2 maja, od dziesięciu lat święto flagi, które obchodzimy także w naszym kraju. Czym jest flaga? Jaka jest jej historia? I dlaczego na to święto wybrano datę 2 maja?
Piotrków wystąpił z Rzeczpospolitej Polskiej?
Narodowcy pytają prezydenta o flagi Rzeczpospolitej Polskiej, których zabrakło w mieście w czasie Jarmarku Trybunalskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat