Artykuły do tagu: flaga

Przeprosili gminę Wola Krzysztoporska za „unijną flagę”
Jak informuje Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej, portal Piotrkowski24 i jego redaktor naczelny Jarosław Krak przeprosili gminę, jej radnych i wójta za podanie nieprawdziwych informacji dotyczących unijnej flagi. To efekt przedsądowego postępowania, jakie wszczęła gmina, która poczuła się pomówiona artykułem na portalu.
Brak unijnej flagi wywołał kontrowersje
Podczas VII Sesji Rady Gminy Wola Krzysztoporska rajcy postanowili, że unijna flaga nie będzie wywieszana w jednym z pomieszczeń Urzędu Gminy. Czerech radnych zagłosowało za, trzech wstrzymało się od głosu, a sześciu zagłosowało przeciwko, co oznacza, że radni większością głosów zdecydowali, żeby flagi nie umieszczać. Sprawą zainteresowały się nawet media ogólnopolskie. W środę konferencję prasową w tej sprawie zorganizowali przed UG Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miasta Łodzi oraz Paweł Kowalczyk, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego.
A ty szanujesz polską flagę?
Na masztach wielu piotrkowskich budynków już pojawiły się biało-czerwone flagi narodowe. To m. in z okazji święta Flagi, który w tym roku ma swoje 15-lecie. Czy każdy jednak wie jak obchodzić się z jednym z symboli narodowych?
Święto Flagi w piotrkowskim przedszkolu
Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat. Wiedzą o tym także dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 20 w Piotrkowie Trybunalskim, które przygotowały przedstawienie słowno-wokalne z okazji Święta Flagi.
Piotrków 2004. To dopiero była flaga!
Długą na 50 metrów, szeroką na 4 metry i ważącą 30 kilogramów biało-czerwoną flagę nad miasto wzniósł ogrzewany powietrzem balon. Miała być największa w Polsce, miała przyćmić inne przygotowywane na narodowe święto flagi. Tak było przed kilkunastoma laty, u nas, w Piotrkowie.
Flaga Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej już w Piotrkowie
Piotrków Trybunalski ma już oficjalną flagę Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Flagę podczas tegorocznych obchodów w Budapeszcie odebrał prezydent Krzysztof Chojniak.
Gorzkowice doczekały się herbu
Gorzkowice mają swój herb. Po wielu latach starań Rada Gminy podjęła odpowiednią uchwałę w tej sprawie.
Symbol Piotrkowa do góry nogami...
Jak wygląda jeden z symboli miejskich Piotrkowa Trybunalskiego?
Święto Flagi w Piotrkowie
2 maja obchodzimy ustanowione przez Sejm Święto Flagi. Tego dnia biało - czerwona powinna powiewać nie tylko na budynkach państwowych i samorządowych, ale również na naszych domach.
Nie zapominajmy o fladze na 2 maja
2 maja, od dziesięciu lat święto flagi, które obchodzimy także w naszym kraju. Czym jest flaga? Jaka jest jej historia? I dlaczego na to święto wybrano datę 2 maja?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat