Artykuły do tagu: festiwal

Trybunalski Festiwal Smaku
Trybunały Nalewkowe, Piotrkowskie Święto Miodu, Biesiada Trybunalska – w sobotę (20.07) rozpoczyna się Trybunalski Festiwal Smaku, który potrwa tydzień.
Katarzyna Bosacka gwiazdą Trybunalskiego Festiwalu Smaku
Dziennikarka prasowa i telewizyjna, która o zdrowiu, urodzie, żywności, gotowaniu wie prawie wszystko. Przez kilkanaście lat prowadziła na antenie TVN program Wiem, co jem, później również Co nas truje. Katarzyna Bosacka będzie gwiazdą Trybunalskiego Festiwalu Smaku, który w sobotę 20 lipca rozpoczyna się w Piotrkowie.
Jeszcze zdążycie na Festiwal Nauki i Techniki
Tylko do soboty 22 czerwca trwać będzie pierwszy Piotrkowski Tydzień Nauki i Techniki organizowany w ramach otwarcia „Mediateki 800-lecia”. Na piotrkowian i turystów czeka wiele atrakcji przygotowanych przez piotrkowską książnicę i naukowców z Politechniki Częstochowskiej.
Przedszkolaki prezentowały się na piotrkowskiej scenie
Bociany, żaby, księżniczki, książęta i wiele innych bajkowych postaci można było w poniedziałek zobaczyć w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. To w ramach XVI już Festiwalu Twórczości Przedszkolaków "Fantazja".
Młodzi naukowcy eksperymentowali w Piotrkowie
Pastę słoniową, złoty deszcz czy zamianę dźwięku na fale - to wszystko można było zobaczyć w czwartek podczas pierwszego międzyszkolnego Festiwalu Nauki. Uczniowie czterech piotrkowskich podstawówek przygotowali ciekawe doświadczenia, dzięki czemu udowodnili, że uczyć można się także przez zabawę. Wydarzenie zostało zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie.
Międzynarodowy sukces młodych aktorów z Piotrkowa
Zespół Absurdalni, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "Kalejdoskop", który odbył się w Europejskim Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach.
Muzyka lekka i przyjemna, niekoniecznie łatwa. Szkoła muzyczna zaprasza na Letni Festiwal
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie zaprasza na Letni Festiwal. Jak mówią organizatorzy, publiczność będzie mogła zaznać muzyki lekkiej i przyjemnej, ale niekoniecznie łatwej. Będzie też coś dla ciała, tzn. kiełbaski z grilla, słodkości i napoje.
Sukces piotrkowian w Festiwalu Sztuki Cyrkowej „Magia Cyrku”
Grand Prix za układ akrobatyczno - stójkarski zdobyła Sandra Cieślak z Piotrkowskiej Fundacji Talentów. Jej koleżanki z grupy także wróciły z tarczą z XI Festiwalu Sztuki Cyrkowej „Magia Cyrku” w Dobrzeniu Wielkim.
Wielki finał Festiwalu Kultury Miast Partnerskich
- Szósty Festiwal Kultury Miast Partnerskich uważam za zamknięty - słynną formułę wygłosił Bogdan Munik, sekretarz Piotrkowa Trybunalskiego i tym samym zakończył kolejną edycję festiwalu.
Trwa VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich
Sobotnia część tej wyjątkowej imprezy rozpoczęła się koncertami wokalnymi w muzeum przy Placu Zamkowym 4.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat