Artykuły do tagu: epuap

Wprowadzono ułatwienia w załatwianiu spraw urzędowych
Piotrkowianie, którzy nie posiadają profilu zaufanego będą go mogli założyć bez konieczności wizyty w urzędzie. W czwartek (23 kwietnia) uruchomiony został tymczasowy profil zaufany, który umożliwi załatwienie spraw bez wychodzenia z domu.
Jak założyć i potwierdzić profil zaufany?
Urzędy i instytucje zachęcają obywateli do załatwiania spraw w sposób zdalny przy pomocy tzw. profilu zaufanego. Najłatwiej założyć i potwierdzić taki profil przy użyciu serwisu internetowego swojego banku, ale nie wszystkie placówki finansowe oferują taką usługę i nie każdy korzysta z bankowości elektronicznej. Co z takimi osobami? Sam wniosek można złożyć przy pomocy strony www.pz.gov.pl, ale jego potwierdzenie wymaga już osobistej wizyty w punkcie potwierdzającym.
Urodzenie dziecka można już zarejestrować przez Internet
Urodzenie dziecka można już zarejestrować drogą elektroniczną. Jedynym warunkiem potrzebnym do rejestracji jest utworzenie profilu zaufanego na platformie ePUAP.
Kto narzeka, a kto korzysta z ePUAP-u?
Dla kogo? Dla każdego, ale jeszcze nie każdy chce korzystać. Cel - ułatwienie życia, ale przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Elektroniczna skrzynka podawcza w Urzędzie Miasta funkcjonuje od prawie 3 lat. Kto korzysta, kto korzystać nie chce, a kto korzystać musi?
Coraz większa liczba instytucji korzysta z systemu ePUAP, czyli elektronicznej platformy usług administracji publicznej. Elektroniczna skrzynka podawcza zdecydowanie ułatwia załatwienie sprawy w urzędzie. Bez wychodzenia z domu można załatwić większość spraw.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat