Artykuły do tagu: energetyka

A. Macierewicz:
Powstanie elektrowni atomowej w Bełchatowie zapowiedział na Twitterze poseł z naszego okręgu Antoni Macierewicz. Marszałek senior twierdzi we wpisie, że stanie się to dzięki uchwalonemu niedawno zaktualizowanemu rządowemu Programowi Polskiej Energetyki Jądrowej. Czy tak rzeczywiście będzie?
Eko-edukacja na kółkach
Mieszkańcy gmin Tomaszów Mazowiecki, Rokiciny, Żelechlinek i Brójce w Łódzkiem mogą spotkać na swojej drodze nową, edukacyjną śmieciarkę z kolorową grafiką. Oddział ENERIS Surowce w Tomaszowie Mazowieckim korzysta ze specjalistycznego pojazdu do odbioru i transportu odpadów komunalnych
i jednocześnie uczy prawidłowej segregacji.
Naimski: za 20-30 lat koniec epoki węgla w Polsce
- W ciągu następnych 20-30 lat skończy się epoka węgla w Polsce – powiedział na antenie Radia Strefa FM Piotrków dr Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.
Hydraty metanu w energetyce – szanse, obawy i zagrożenia
Nieustanna eksploracja naszej planety wiąże się z możliwością dokonania odkryć, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na nasze dalsze losy. Czy odkryte pod koniec XIX wieku hydraty metanu są jednym z takich „wpływowych” znalezisk? Poniżej rozważamy szanse oraz zagrożenia związane z wydobyciem i wykorzystywaniem tych tajemniczych struktur – jeśli chcecie się o nich przekonać, czytajcie dalej!
Nie będzie więcej wiatraków?
Od lat mieszkańcy gmin naszego powiatu protestują przeciwko kolejnym elektrowniom wiatrowym wyrastającym we wsiach jak grzyby po deszczu. Wkrótce może się okazać, że więcej wiatraków na polskiej ziemi już nie stanie, posłowie PiS chcą ustalenia minimalnej odległości turbin od zabudowań.
Piotrków: Duże zniszczenia po burzy
Powyrywane gałęzie, połamane drzewa, zerwanie linie elektryczne - wczorajsza burza, dała się mieszkańcom we znaki.
Nawet tysiąc osób pozbawionych było wczoraj prądu ze względu na bardzo silny wiatr który zrywał linie energetyczne.
Od tego miesiąca PKP Energetyka S.A. opiekuje się oświetleniem ulicznym w Piotrkowie. Teraz to kolejowa firma ma wymieniać żarówki w lampach ulicznych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat