Artykuły do tagu: emeryci

Miasto dowiezie potrzebujących do punktów szczepień
Łącznie 84 osoby zgłosiły miastu potrzebę dowiezienia na szczepienie. Spośród nich już 68 skorzystało z transportu, do którego uprawnione są osoby mające trudność w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień ze względu na wiek lub niepełnosprawność.
ZUS: emeryci i renciści z
Prawie wszyscy emeryci i renciści otrzymali już trzynastą emeryturę i rentę – poinformował PAP rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. Jak dodał, do wypłaty zostały jeszcze tylko "trzynastki" dla osób pobierających świadczenia i zasiłki przedemerytalne.
Emeryci coraz częściej pracują. W Łódzkiem też?
Na koniec 2018 r. ponad 747 tys. emerytów w kraju dorabiało do świadczenia pobieranego z ZUS. Liczba pracujących emerytów wzrosła przez ostatnie 4 lata o 30%. W naszym województwie dodatkowe dochody na koniec ubiegłego roku miało blisko 13% łódzkich emerytów, czyli 53 tys. spośród wszystkich emerytów w województwie.
Mija termin rozliczenia z ZUS przez pracujących emerytów i rencistów
Do końca lutego emeryci i renciści, którzy nie osiągnęli jeszcze powszechnego wieku emerytalnego, a pracowali zawodowo i zarobkowo, powinni powiadomić ZUS o osiągniętych w danym roku przychodach.
70 lat Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Wyjątkowy jubileusz świętują dzisiaj mieszkańcy naszego regionu, należący do piotrkowskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Oddział funkcjonuje już 70 lat. Podczas uroczystości, która odbyła się w jednej z piotrkowskich restauracji, przedstawiciele władz podziękowali członkom zarząd za "trud, poświęcenie i zaangażowanie włożone w działalność Związku". 
Badania dla kierowców-seniorów obowiązkiem?
Pomysłów, które mają poprawić nasze bezpieczeństwo na drogach nie brakuje. Jednym z nich jest wprowadzenie obowiązkowych badań dla kierowców-seniorów.
Podniosą wysokość najniższych rent i emerytur
Od marca ok. 9 tys. świadczeniobiorców pobierających najniższe emerytury i renty na terenie działania tomaszowskiego Oddziału ZUS i podległych mu jednostek może mieć podniesione najniższe emerytury i renty do 1000 zł. Dodatkowo ze zmiany w przepisach skorzystają osoby, których świadczenia są wyższe od najniższych, ale niższe od kwoty 1000 zł.
Wigilia nauczycieli emerytów
W czwartek w Domu Nauczyciela do wieczerzy wigilijnej zasiedli emerytowani nauczyciele.
Baby narzekają, chłopy umierają
Piotrków nazywany jest przez niektórych miastem emerytów. Rano przychodnia, potem dom, wieczorem kościół - postanowiliśmy sprawdzić czy rzeczywiście tak wygląda dzień każdego seniora w naszym mieście.
„Razem lepiej” - pod tym hasłem odbywać się będą cyklicznie spotkania z najstarszymi członkami Gminnego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wolborzu, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w zebraniach czy uroczystościach organizowanych przez Związek w Wolborzu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat