Artykuły do tagu: elektrownia

W Bełchatowie na nowo rozgorzały dyskusje na temat powstania elektrowni atomowej w okolicach miasta. Ministerstwo Gospodarki informuje, że pierwsza lokalizacja budowy ma zostać wskazana do 2013.
Niemal 100 procent pracowników, którzy wzięli udział w niedawnym referendum gotowych jest strajkować. Chodzi o zaplanowaną konsolidację sektora energetycznego. Pracownicy bełchatowskiej elektrowni boją się niekorzystnych dla siebie rozwiązań.
13.08.2009 10:42
Elektrownia nad Zalewem?
Czy w powiecie piotrkowskim wybudowana zostanie elektrownia jądrowa? Rząd rozpoczął starania, aby także Polska dołączyła do krajów dysponujących energią atomową. Na liście gmin branych pod uwagę jako lokalizacje elektrowni znalazł się Wolbórz. - To na razie luźno rzucona propozycja - informuje wójt gminy Henryk Sęk. - Wolbórz wchodzi w skład lokalnej grupy skupiającej 6 gmin pod nazwą "Dolina Pilicy".

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat