Artykuły do tagu: elektrownia

Pożar w Elektrowni Bełchatów
W poniedziałek rano zapalił się taśmociąg do transportu wapna. Akcja gaśnicza trwała ponad godzinę.
Jaka jest przyszłość Bełchatowa?
Co się stanie, kiedy skończy się węgiel brunatny? Czy za 30 lat Bełchatów nadal pozostanie paliwowo-energetyczną stolicą kraju?
Z elektrowni zniknęły pojemniki z promieniotwórczym izotopem
Z Elektrowni Bełchatów skradziono dwa ołowiane pojemniki zawierające radioaktywne izotopy kobaltu - zamknięte nie stanowią zagrożenia. Kradzież potwierdza rzecznik prasowy Elektrowni Bełchatów.
W Moszczenicy powstanie elektrownia słoneczna?
W Moszczenicy prywatny inwestor chce uruchomić małą elektrownię słoneczną. Ogniwa fotowoltaiczne mają stanąć na części działki po byłej Bawełniance w Moszczenicy. Wkrótce gmina rozstrzygnie przetarg na dzierżawę.
Droga do elektrowni będzie remontowana
Dobra wiadomość dla kierowców korzystających z drogi powiatowej Słok – Biłgoraj. Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie ogłosił przetarg na modernizację nawierzchni drogi, rowów przydrożnych oraz poboczy. Prace remontowe rozpoczną się w tym roku.
Niewykluczone, że na terenie Elektrowni Bełchatów powstanie instalacja do wychwytywania i składowania dwutlenku węgla.
Najnowocześniejszy blok energetyczny
Najnowocześniejszy blok energetyczny w Polsce i Europie wybudowano w Bełchatowie.
Największy i najnowocześniejszy blok energetyczny w naszym kraju oddano do użytku w Elektrowni Bełchatów.
W Elektrowni Bełchatów uruchomiono nowy blok energetyczny o mocy 858 megawatów. Bełchatowska elektrownia to największa konwencjonalna elektrownia w Europie.
Śmiertelny wypadek w Elektrowni Bełchatów
52-letni mężczyzna zginął podczas pracy. Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem. Sprawą zajęła się bełchatowska prokuratura.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat