Artykuły do tagu: elektrownia

W Bełchatowie powstanie elektrownia atomowa?
Ministerstwo energetyki rozważa budowę w Polsce dwóch elektrowni atomowych. Jedna miałaby powstać na północy kraju, druga w Bełchatowie. Obie inwestycje miałyby zostać zrealizowane do 2043 roku. O sprawie napisała środowa „Rzeczpospolita”.
Śmiertelny wypadek w Elektrowni Bełchatów
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek 7 stycznia przed godziną 10 na terenie Elektrowni Bełchatów. 47-letni mężczyzna nie przeżył upadku z wysokości.
Protestowali na kominie bełchatowskiej elektrowni
We wtorek grupa aktywistów Greenpeace wspięła się na 180-metrową chłodnię kominową w Elektrowni Bełchatów. Celem akcji było uświadomienie społeczeństwu wpływu jej działalności na klimat i protest przeciwko bierności polityków w kwestii ochrony środowiska.
Pożar elektrowni wiatrowej
Spłonęła jedna z elektrowni wiatrowych zlokalizowanych w Oprzężowie w gminie Wola Krzysztoporska.
Nie jedna, ale nawet trzy elektrownie atomowe w Polsce! Do końca roku dowiemy się, czy plan ten zostanie zrealizowany
Do końca tego roku ma zapaść decyzja o ewentualnej budowie elektrowni jądrowej w Polsce. Alternatywą dla atomu byłoby powstanie trzech elektrowni tradycyjnych, jednak rozwiązanie to, choć lepsze z punktu widzenia ekonomii, może okazać się znacznie mniej ekologiczne. Jeśli w toczącej się dyskusji zwycięży opcja promowana przez ministra energii, do 2060 roku Polska może mieć nie 1, ale 3 elektrownie atomowe.
Czy rząd zrezygnuje z inwestycji w Złoczewie? Co z
Niedługo skończą się zasoby węgla brunatnego w okolicach Bełchatowa, dlatego od lat mówi się o wydobywaniu tego surowca ze złoża pod Złoczewem. Wówczas wiele miejsc pracy w regionie zostałoby uratowanych. Tymczasem rządzący nie podjęli jeszcze żadnej oficjalnej decyzji w tej sprawie. Do sprawy wracają dziennikarze wtorkowej „Rzeczpospolitej” (dodatek „Ekonomia i Rynek”).
W gminie Ręczno nie chcą elektrowni wiatrowej
Mieszkańcy gminy Ręczno protestują przeciw budowie elektrowni wiatrowej w Paskrzynie. W proteście zjednoczyło się 189 osób ze Stobnicy, Łęgu Ręczyńskiego, Wielkopola i Paskrzyna.
Na temat inwestycji dyskutowano wczoraj podczas konferencji naukowej pod nazwą "Geotermia w Tomaszowie. Odnawialne źródła energii szansą rozwoju miasta i gminy Tomaszów".
Walka z wiatrakami na piotrkowskim lotnisku
Dziś na piotrkowskim lotnisku Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej zorganizował happening. Członkowie AZP i entuzjaści lotnictwa chcieli w ten sposób zaprotestować przeciwko budowie wiatraka elektrowni na linii podejścia do lotniska oraz przeciwko nieodpowiedzialności urzędników i bierności władz.
Czekamy, kiedy dojdzie do tragedii
Czekamy, kiedy dojdzie do tragedii - powiedział Jarosław Cempel, dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Pomimo zabiegów władz lotniska, budowa ponad stumetrowej elektrowni wiatrowej nadal trwa. Zaskakujące dla Aeroklubu są także decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat