Artykuły do tagu: edukacja

Prawie wszystkie piotrkowskie podstawówki przyłączyły się do programu "Owoce w szkole". W całym województwie w ramach programu, który rozpoczyna się dzisiaj, w blisko 520 szkołach dzieci otrzymywać będą bezpłatnie sezonowe owoce i warzywa.
Co je w szkole twoje dziecko?
Chipsy, słodycze, kolorowe wynalazki i „ciepłe lody” z Chin. Sklepiki szkolne w piotrkowskich szkołach oferują lepszy i gorszy asortyment. Najczęściej należą do ajentów, których nie można zmusić do zastąpienia popularnych produktów warzywami i owocami. Prozdrowotny program „Odżywiam się zdrowo” ciągle trwa, ale czy przyniesie radykalne zmiany w nawykach dzieci?
Piotrków: WSSMiA chce podbijać lokalny rynek
Jedna uczelnia zwija żagle, druga chce podbić piotrkowską młodzież. Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie zamierza otworzyć w Piotrkowie swoją filię i prowadzić stacjonarne studia licencjackie i magisterskie, m.in. z politologii i logistyki.
Uczniowie piotrkowskich szkół mogą się już ubiegać o stypendia socjalne na kolejny rok szkolny. Od 1 września do 31 października 2009 roku będzie ono wynosić maksymalnie 102 zł, a od 1 listopada 146 zł.
Prawo do ubiegania się o stypendium przysługuje pełnoletnim uczniom, rodzicom lub opiekunom ucznia niepełnoletniego zamieszkującym na terenie miasta i znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 351 zł.
Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego pozostał zaledwie jeden dzień. Dzieci i młodzież będą musiały pozostawić wakacyjne rozrywki i zasiąść do książek. W porównaniu do ubiegłego roku będzie ich w Piotrkowie nieco mniej. 1 września do szkół wybierają się również sześciolatki.
Za jedyne 1,70 zł każdy rodzic może, wchodząc na odpowiednią stronę internetową, sprawdzić, czy jego dziecko, wychodząc rano do szkoły, na pewno do niej trafiło. Każdy rodzic może też w każdej chwili sprawdzić frekwencję i oceny swojej pociechy. W niektórych piotrkowskich szkołach wprowadzono już dzienniki elektroniczne.
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie zdecydowała o wszczęciu dochodzenia w sprawie prywatnych szkół Rawita (gimnazjum i liceum) w Piotrkowie. Śledczy sprawdzą, czy doszło w tych szkołach do fałszerstwa dokumentów, w tym arkuszy ocen, i poświadczenia nieprawdy. Dokumentacja w sprawie przekazana została policji, której prokuratura poleciła niezwłoczne przygotowanie materiału dowodowego.
Parlament studentów staje w obronie żaków z Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
- Ogromnym szokiem i zaskoczeniem było dla władz uczelni pismo Pani Minister Kudryckiej o wszczęciu postępowania w sprawie cofnięcia pozwolenia na utworzenie największej, z 15-letnią historią, niepublicznej uczelni w Polsce. Uczelni, która decyzją tej samej Pani Minister kilka miesięcy temu za osiągnięcia naukowe i zdobywanie kolejnych uprawnień otrzymała status Akademii dołączając do grona nielicznych, prestiżowych Akademii w kraju - czytamy w oświadczeniu prof. dr hab. Andrzeja Nowakowskiego, Rektora Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Resort szkolnictwa wyższego stawia pod ścianą łódzką Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną. Jeśli uczelnia nie zlikwiduje kilkudziesięciu swoich ośrodków, w których nielegalnie kształci studentów, sama zniknie z uczelnianej mapy Polski. O swój los drży ponad 30 tysięcy studentów łódzkiego giganta, największej prywatnej uczelni w kraju.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat