Artykuły do tagu: ePiotrków

340 lat temu Jan III Sobieski zezwolił Żydom osiedlać się za murami Piotrkowa
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.
Zespół „Podaj Górą” wygrał Trybunał League Piotrków czyli Miejsko – Powiatową Ligę Trambambuły. Po emocjonującym meczu wygrali w finale z Ornitologami. W lidze rywalizowało 12 zespołów.
Emocjonujące mecze w Trybunał League Piotrków
Kolejna runda piotrkowskiej ligi w Trambamule za nami. Tym razem mecze odbywały się w Ósemka Bilard Dart Pub. Na razie zawodnicy rywalizują w grupach, zwycięzców poznamy we wrześniu.
Trybunał Leauge Piotrków. II runda za nami
W piątek i w sobotę w klubie SEJF odbyły się kolejne rozgrywki w ramach TRYBUNAŁ LEAUGE PIOTRKÓW czyli Miejsko – Powiatowej Ligi Trambambuły.
Ponad 18 milionów odsłon portalu!
Portal epiotrkow.pl to prawdopodobnie najczęściej odwiedzana witryna internetowa w mieście i regionie. W ciągu minionego – 2015 roku – strona zanotowała ponad 18 milionów odsłon wynika z Google Analytics
13 lutego 2010 o 21:00 w Hotelu Agat rozstrzygnięto X Plebiscyt Strefy FM i „Tygodnia Trybunalskiego” na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku Ziemi Piotrkowskiej. Poniżej prezentujemy jego wyniki.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat