Artykuły do tagu: dziecko

22.04.2016 08:30
Przepis na dobre dziecko
Przepis jest prosty. Należy wziąć miarkę troski, starannie wymieszać z uwagą i skupieniem, dodać do tego zaledwie szczyptę wiedzy. Byleby nie przedobrzyć, gdyż to zdominuje smak potrawy i uczyni ją niestrawną. Wystarczy ilość, która zmieści się na czubku noża. Wreszcie należy wymieszać wszystko z kilkoma pokaźnymi garncami konsekwencji i stanowczości. Na koniec wypiekać około dwadzieścia lat. Można nieco krócej pod warunkiem, że nie uchybimy proporcjom.
Laura wciąż czeka na naszą pomoc
Kilkumiesięczna dziewczynka potrzebuje pomocy. Laura urodziła się z Zespołem Aperta (rzadki zespół wad wrodzonych, obejmujący defekty w obrębie czaszki, kości rąk i stóp oraz wady narządów wewnętrznych, które mogą ujawnić się wraz z wiekiem). Koszt operacji za granicą jest bardzo wysoki.
Rodzicu, obserwuj swoje dziecko!
Wiele problemów rozwojowych u dzieci specjaliści są w stanie wykryć już w pierwszym czy drugim roku życia dziecka. Dzisiejsze metody badań potrafią wykryć autyzm już w 16 miesiącu życia. Równie wcześnie można wykryć i leczyć wady wzroku i słuchu. Jednak to rodzice muszą obserwować dziecko i w razie wątpliwości przyprowadzić je do poradni. Na co powinni zwrócić uwagę? Co powinno ich zaniepokoić? Jakie sygnały wysyła dziecko, kiedy coś jest nie tak? Na te pytania odpowiada pedagog Małgorzata Grzędowska.
Lilianka nadal potrzebuje pomocy
Kilka miesięcy temu apelowaliśmy o pomoc dla kilkumiesięcznej Lilianki Borkowskiej z Uszczyna (gmina Sulejów), w grudniu 2015 dziecko było w ciężkim stanie po operacji guza mózgu, którą przeszło na oddziale neurochirurgii w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
„Bezpieczny maluch” dotarł też do nas
Kilka dni temu w hotelu Mercure w Piotrkowie odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy niemowlęciu w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny maluch".
Wiozła 6-letnie dziecko, była pijana
Policyjne małżeństwo z opoczyńskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymało pijaną kierującą. Kobieta przewoziła nissanem 6-letnie dziecko, miała 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Przystawił nóż do szyi dwumiesięcznej córki
Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie prowadzi śledztwo przeciwko Robertowi M. Mężczyzna miał przystawić nóż do szyi swojej dwumiesięcznej córki, chcąc zmusić w ten sposób matkę dziecka do współżycia.
Kierowca twingo potrącił 13-latkę
Na ulicy Jerozolimskiej przy Zamkowej w Piotrkowie doszło w poniedziałek wieczorem do wypadku.
Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy niemowlęciu
Zbliża się kolejna edycja kampanii społecznej "Bezpieczny maluch", która ma na celu edukację przyszłych rodziców z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. W ramach kampanii w kilkudziesięciu miastach w Polsce organizowane są warsztaty dla przyszłych rodziców - szkolenie z udzielania pierwszej pomocy niemowlęciu. Podczas warsztatów poruszane są tematy dotyczące bezpiecznego wychowania niemowląt m.in. zdrowy sen niemowląt, bezpieczeństwo podczas przewożenia niemowląt i starszych dzieci w samochodzie.

Kampania „Bezpieczny maluch” odwiedzi Piotrków 16 marca, warsztaty zorganizowane zostaną w Hotelu Mercure (Al. Armii Krajowej 22c, godz. 17.00 - 20.30).
Groził, że wyrzuci dziecko z balkonu. 33-letni piotrkowianin aresztowany
Pobił swoją konkubinę, groził, że wyrzuci z balkonu 4-miesięcznego syna. Sąd tymczasowo aresztował 33-latka. Piotrkowianin odpowie za znęcanie i pobicie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat