Artykuły do tagu: działka

Prezes Wód Polskich: opłata za działkę dziesięciokrotnie mniejsza, jeśli właściciel gromadzi deszczówkę
Opłata za działkę może być nawet dziesięciokrotnie mniejsza, jeśli jej właściciel będzie gromadził deszczówkę np. w beczce - mówi PAP prezes Wód Polskich Przemysław Daca o projektowanych przepisach. Dodał, że opłaty za retencję, dlatego mogą np. wahać się między 255 zł a 25 zł rocznie.
Działkowcy z Moszczenicy zapraszają
Rodzinny Ogród Działkowy „Bawełnianka” przy ulicy Spacerowej w Moszczenicy powstał w 1979 r. Przez blisko czterdzieści lat był miejscem rekreacji i wypoczynku.
Jak dotrzeć do numeru działki ewidencyjnej?
Termin „działka ewidencyjna” jest zarezerwowany dla najmniejszych jednostek powierzchniowych kraju. Podział na działki ewidencyjne wprowadzono m.in. w celu ewidencji gruntów. Czy wiesz, jak dotrzeć do numeru ewidencyjnego wybranej działki?
Ośrodek sportów wodnych nad Zalewem w Cieszanowicach?
Czy nad Zalewem Cieszanowickim powstanie ośrodek sportów wodnych? Taki obiekt chciałby stworzyć w Mierzynie Lech Pawlak, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Remo Niechcice, jedynego w naszym województwie klubu wioślarskiego.
29.06.2016 13:18
Działka marzeń
Wybór działki opiera się na sztuce kompromisu. Niższa cena często oznacza różnego rodzaju kruczki i haczyki... Działka, którą sobie upatrzyliście, jest podejrzanie tania? Możliwe, że jest na przykład obciążona hipotecznie albo nieuzbrojona. Należy liczyć się z tym, że na "działkę marzeń" nie ma co oszczędzać.
Powracamy do tematu blokady wjazdu na parking byłego Urzędu Wojewódzkiego w Piotrkowie. Przypomnijmy że aktualny dzierżawca terenu, na którym stoi byłe kino Hawana, zablokował wjazd na parking przy sąsiedniej działce. Firma zrobiła to zgodnie z prawem, ponieważ w umowie najmu nie ma wzmianki o służebności przejazdu do parkingu, a drogi nawet nie ma na mapach. Czy definitywnie rozwiąże się problem dojazdu do parkingu?
Kolejna afera gruntowa w Kleszczowie?
Piotrkowska Prokuratura Okręgowa sprawdza, czy w gminie Kleszczów doszło do „przekrętu” z gminny gruntem w tle.
„Będziemy mieli działkę pod budowę ośrodka”
- Wreszcie się udało. Działka przy ulicy Wolborskiej 86 – w sąsiedztwie szpitala i przychodni to bardzo dobra lokalizacja - przyznała na antenie Strefy FM Hanna Gural, dyrektor piotrkowskiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa”.
W Mierzynie kłócą się o piłki
Spór o przelatujące przez płot piłki. Brzmi to groteskowo, ale ten problem od trzech lat spędza sen z powiek mieszkańcom Mierzyna. Za jedną z bramek nowego stadionu jest prywatna działka, której właścicielka nie chce oddawać przelatujących piłek.
Celem przedsięwzięcia jest sprawdzenie czy mieszkańcy uczciwe płacą podatki od nieruchomości. - Chodzi o weryfikację tego, czy rzeczywiście dana nieruchomość jest wykorzystywana zgodnie z przeznaczeniem zadeklarowanym przez podatnika, bo w wielu przypadkach, zdjęcia wykonane z lotu ptaka pokazują co innego – tłumaczy wiceprezydent Adam Karzewnik.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat