Artykuły do tagu: działalność

Czy w Piotrkowie można obecnie zawiesić działalność gospodarczą?
- Dlaczego w piotrkowskim Urzędzie Miasta nie można zawiesić lub wyrejestrować działalności gospodarczej? - Takie pytanie zadała nam nasza czytelniczka. Sprawdziliśmy czy rzeczywiście jest to obecnie niemożliwe i okazało się, że wnioski w tej sprawie urzędnicy przyjmują, choć obecnie na nieco innych zasadach.
Jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą?
Jednoosobowa działalność gospodarcza cieszy się największą popularnością wśród form prowadzenia własnej firmy. Wszystko to za sprawą nieskomplikowanych formalności przy jej rejestracji, niewielkich kosztów prowadzenia oraz prostym rozliczaniu wydatków oraz przychodów. Z dalszej części tego artykułu dowiesz się jakie są inne korzyści prowadzenia własnej firmy oraz jak wygląda procedura jej rejestracji.
Uczniowie z województwa łódzkiego pochwalą się wiedzą o rtm. Pileckim
Rozpoczął się finał konkursu „Rotmistrz dla niepodległej. Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego na tle historii Polski”. 18 drużyn z województwa łódzkiego spotkało się we wtorek o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie, aby wykazać się wiedzą na temat rotmistrza Witolda Pileckiego. Współorganizatorami konkursu jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi.
Postaw na dochodową działalność pozwalającą uniknąć ewentualnego krachu finansowego
Istnieje wiele całkiem dochodowych branż, które jednak w pewnych okolicznościach mogą paść ofiarą nagłego załamania finansowego. Nie istnieje zatem jeden, w 100% skuteczny sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa działania bez ryzyka. I tak też, o ile rolnictwo może być całkiem opłacalną działalnością, tak i tutaj mogą pojawić się pewne zawirowania grożące po prostu upadłością. Jak się przed tym zabezpieczyć? Dobrym sposobem jest postawienie na rozwiązania alternatywne.
Na Starym Mieście i Podzamczu lokale od 6,50 zł za metr
Na początek dobra wiadomość dla wszystkich, którzy prowadzą lub planują rozpocząć własną działalność gospodarczą. Piotrkowski magistrat ogłosił przetarg na najem lokali użytkowych po preferencyjnych stawkach. Obiekty zlokalizowane są na terenie Podzamcza i Starego Miasta.
ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenie
W poniedziałek, 23 marca piotrkowski Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizuje bezpłatne szkolenie na temat ustalania prawa do zasiłku chorobowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą.
Ponad 130 osób złożyło wnioski do Urzędu Pracy w Piotrkowie o dofinansowanie na otworzenie własnej działalności gospodarczej w ramach projektu „Czas dla aktywnych” współfinansowanego z funduszy unijnych. Część osób odejdzie jednak z przysłowiowym kwitkiem, bowiem na ten cel PUP ma zabezpieczone środki dla stu osób.
Elżbiety Radziszewskiej nie ma w nowym rządzie
Prezydent Bronisław Komorowski dokonał zaprzysiężenia nowego rządu. Wśród członków Rady Ministrów nie znalazła się poseł z Piotrkowa Elżbieta Radziszewska.
E. Radziszewska podsumowała swoją działalność
- Napisanie ustawy, wprowadzenie poprawek do ustawy, czy podjęcie działań, które poprawiają życie zwykłego człowieka, daje satysfakcję...
Dróżdż: „W Polsce ograniczona jest wolność słowa”
W Piotrkowie od ponad roku dość prężnie działa reaktywowany po latach Klub Gazety Polskiej. Jego przewodniczącą jest była radna PiS-u, Beata Dróżdż, która była gościem Marcina Cecotki we wczorajszym programie „O tym się mówi” Strefy FM.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat