Artykuły do tagu: droga

Czy powstaną kolejne ronda w Piotrkowie ?
Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji przebudowy ul. Śląskiej. Projekt ma zawierać dokumentację budowy dwóch bliźniaczych rond w okolicy skrzyżowania ulic Śląskiej, Przedborskiej, Żeromskiego i Krakowskiego Przedmieścia. Ale czy znajdą się pieniądze na dalszą jego realizację ?
Remont na krajowej 12: gigantyczne korki
Od kilku dni na krajowej „dwunastce” w godzinach szczytu tworzą się gigantyczne korki. Momentami sięgające ul. Sulejowskiej w Piotrkowie. Drogwcy układają ostatnią warstwę nawierzchni i ruch odbywa się wahadłowo.
W Bagnie gmina Rozprza rozpoczęta została budowa nowej drogi o nawierzchni bitumicznej.
Uwaga kierowcy : więcej stref płatnego parkowania !
Chcesz blisko zaparkować to płać ! Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Piotrkowie wystąpił, a Rada Miasta zgodziła się na powiększenie strefy płatnego parkowania. Powód wniosku - wymuszenie większej rotacji samochodów w rejonach instytucji publicznych. Wprowadzone zmiany likwidują praktycznie ostatnie bezpłatne miejsca parkingowe w samym centrum miasta.
Białkowice – Gazomia. Już wkrótce te miejscowości połączy nowa droga. Obecnie, jak przekazał nam wójt Moszczenicy Bogusław Lech, trwają ostatnie prace.
To wszystko już wkrótce zniknie z dróg gminy Rozprza. Uzupełnianiem i naprawą odcinków gruntowych zajęła się specjalistyczna firma, która zdaniem wójta Ryszarda Witka przykłada się do zadania.
Dopiero po długim weekendzie majowym drogowcy ruszą z kolejnym etapem prac, jakim jest położnie warstwy ścieralnej na odcinku krajowj dwunastki pomiędzy Piotrkowem a Sulejowem.
Nowa galeria, nowe bloki, nowe problemy
W północnej części Piotrkowa rośnie nam wielka galeria handlowa i kilka bloków mieszkaniowych. Co prawda są to bardzo dobre wiadomości, jednak w tej części miasta robi się niestety coraz ciaśniej. Wybiegając w przyszłość, trudno sobie wyobrazić przejazd ulicą Modrzewskiego, kiedy ruszy galeria Focus Park, a do nowych bloków wprowadzą się lokatorzy, w dodatku w pełni zmotoryzowani.
Część rozpierskiego Rynku Piastowskiego będąca ulicą prowadzącą do miejscowej szkoły podstawowej nie jest własnością gminy. Formalnie do szkoły i na pobliskie posesje nie ma dojazdu. Duży fragment ulicy należy do parafii. Aby uregulować istniejący stan, władze gminy rozpoczęły przed kilkoma laty rozmowy z parafią.
Protesty i blokady nic nie dały. Droga ekspresowa S8 ominie Łódź. Będzie przebiegać przez Bełchatów i Piotrków Trybunalski. Decyzja jest ostateczna - zapowiada Waldemar Królikowski, zastępca szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ruszyły pierwsze przetargi m.in na przystosowanie DK8 na odcinku Piotrków Trybunalski – Rawa Mazowiecka (dwujezdniowy odcinek dł. 29.3 km) do parametrów drogi ekspresowej. Cała trasa ma być wybudowana do 2013 roku.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat