Artykuły do tagu: droga

Bez przeszkód rozstrzygane są kolejne przetargi na terenie gminy Grabica. Gmina realizuje inwestycje zgodnie z przyjętym planem. Już dziś może się pochwalić wybudowaniem drogi w miejscowości Dziwle za 300 tysięcy złotych. Kolejna umowa na budowę drogi między Grabicą i Lubonią jest już podpisana.
Piotrków: Prywatny szlaban na prywatnej drodze
Czy można postawić szlaban na dosyć często uczęszczanej drodze i skutecznie uniemożliwić przez nią przejazd ? Okazuje się że tak, ale pod warunkiem że właściciel zapory i właściciel drogi to ta sama osoba. A jeśli droga jest prywatna to przecież właściciel może na swoim terenie stawiać tyle zapór ile chce.
Gdzie staniesz, tam zapłacisz
Piotrkowscy radni zadecydowali, iż w centrum miasta będzie więcej płatnych parkingów. Nie oznacza to jednak, że powstaną nowe parkingi, tylko że będziemy musieli płacić za postój na parkingach, które dotąd były bezpłatne. Zdaniem radnych zwiększenie stref płatnego parkowania usprawni ruch i spowoduje większą rotację samochodów na parkingach. Czy to pomoże? Strefa płatnego parkowania w okolicy centrum poszerzy się dość znacznie. Wszystkie nowe miejsca parkingowe będą odpowiednio przygotowane, oznakowane i wyposażone w parkomaty. - By wymusić rotację parkujących oraz zmniejszyć natężenie ruchu pojazdów poszukujących wolnego miejsca, poprawić bezpieczeństwo i warunki ruchu drogowego, w pełni uzasadnione jest zaproponowanie zmian w kwestii rozszerzenia obszaru płatnego parkowania - wyjaśnia Agata Wypych, kierownik Działu Komunikacji Miejskiej i Inkasa MZDiK w Piotrkowie.
Piotrków: Drogi krajowe w mieście w końcu oznakowane!
Często ich krytykujemy ale teraz będziemy chwalić. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Piotrkowie dokonał tego, czego poprzednikom nie udało się zrobić przez kilkadziedziesiąt lat.
powiat: Planowane remonty dróg
Kolejne remonty na drogach powiatowych. Zarząd Dróg Powiatowych zaplanował w tym roku 10 inwestycji.
Nieliczenie się z potrzebami mieszkańców, zagrożenie bezpieczeńtswa ruchu, niezrozumiałe lekceważenie, bezmyślność i beztroska, błąd projektowy - mieszkańcy odciętego od miasta odcinka ul. Słowackiego od wielu lat upominają się o bezpieczne przejście przez trasę. Czy doczekają się w końcu połączenia z centrum Piotrkowa?
Czy powstaną kolejne ronda w Piotrkowie ?
Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji przebudowy ul. Śląskiej. Projekt ma zawierać dokumentację budowy dwóch bliźniaczych rond w okolicy skrzyżowania ulic Śląskiej, Przedborskiej, Żeromskiego i Krakowskiego Przedmieścia. Ale czy znajdą się pieniądze na dalszą jego realizację ?
Remont na krajowej 12: gigantyczne korki
Od kilku dni na krajowej „dwunastce” w godzinach szczytu tworzą się gigantyczne korki. Momentami sięgające ul. Sulejowskiej w Piotrkowie. Drogwcy układają ostatnią warstwę nawierzchni i ruch odbywa się wahadłowo.
W Bagnie gmina Rozprza rozpoczęta została budowa nowej drogi o nawierzchni bitumicznej.
Uwaga kierowcy : więcej stref płatnego parkowania !
Chcesz blisko zaparkować to płać ! Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Piotrkowie wystąpił, a Rada Miasta zgodziła się na powiększenie strefy płatnego parkowania. Powód wniosku - wymuszenie większej rotacji samochodów w rejonach instytucji publicznych. Wprowadzone zmiany likwidują praktycznie ostatnie bezpłatne miejsca parkingowe w samym centrum miasta.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat