Artykuły do tagu: dopalacze

12 lat za kratkami za dopalacze?
Ponad pół kilograma narkotyku 3-CMC zabezpieczyli piotrkowscy kryminalni. Zatrzymano 35-latka, który odpowie za przygotowywanie do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych. Grozi za to kara do 12 lat więzienia. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został aresztowany na 3 miesiące.
Niebezpieczne skutki zażywania dopalaczy
Powikłania zdrowotne, psychoza, czyli utrata kontaktu z rzeczywistością, bóle brzucha, wymioty, kołatanie serca, urojenia i utrata przytomności – osoba, która zażyła dopalacze, z pewnością doznała przykrych skutków ich działania.
Areszt za dopalacze w skarpecie
Blisko 20 gramów dopalaczy znaleźli bełchatowscy policjanci u 33-letniego mężczyzny. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Bełchatowa, który dziwnie się zachowywał, w skarpecie mężczyzny znaleźli biały proszek zapakowany w woreczki foliowe.
Groźna Ula, groźny Heniek
Sanepid ostrzega! Chociaż liczba zatruć dopalaczami w Polsce maleje, substancje te nadal są groźne. W walce z nimi pomogłyby unijne regulacje, ale... takich nie ma. Polska jest jednym z państw, które wypowiedziały dopalaczom wojnę. W ostatnich latach około połowa nowych narkotyków została wykryta właśnie w naszym kraju. - Problemem jest to, że na terenie Unii nie ma jednolitych przepisów wymierzonych w dopalacze - mówi rzecznik głównego inspektoratu sanitarnego Jan Bondar.
Za dopalacze posiedzi sprzedawca i klient?
36-letniego mężczyznę podejrzanego o handel dopalaczami zatrzymała policja. W mieszkaniu bełchatowianina znaleziono 214 gramów tych substancji. W ręce kryminalnych trafił też 32-letni klient.
Dopalacze jak narkotyki. Zaostrzone przepisy weszły w życie
Teraz dopalacze są traktowane jak narkotyki. W życie weszły zaostrzone przepisy prawa karnego. Nic dziwnego, że rząd poszedł na wojnę z handlarzami dopalaczami. W całym kraju, nawet w naszym regionie, środki te zebrały śmiertelne żniwo.
Zatrzymano kolejnego podejrzanego o rozprowadzanie dopalaczy
40-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego został zatrzymany za handel i wprowadzanie do obrotu substancji szkodliwych dla zdrowia oraz za posiadanie środków psychoaktywnych. Funkcjonariusze z Radomska podczas przeszukania, znaleźli u mężczyzny dilerki z substancją o nieustalonym ostatecznie składzie chemicznym. Wstępne badania wykazały, że substancja ta zawiera metamfetaminę.
Dostali zarzuty za rozprowadzanie dopalaczy
Do 12 lat więzienia grozi 37-letniej bełchatowiance podejrzanej o wprowadzenie do obrotu dopalaczy, czego następstwem była śmierć człowieka. Trochę mniej, bo 8 lat więzienia grozi 19-latkowi i 20-latce, którzy także dostali prokuratorskie zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób przez wprowadzanie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji. Wobec całej trójki prokurator na wniosek policji wystąpił do sądu o areszt.
Policja poluje na dilerów śmierci
Policja zatrzymała dwóch dilerów, którzy zajmowali się rozprowadzaniem dopalaczy. U 29- i 34-latka znaleziono prawie 450 gramów różnych substancji. Jeden z nich został już aresztowany. Od wczoraj (31 lipca) policja zatrzymała na terenie powiatu bełchatowskiego w sumie 6 osób mogących mieć związek z dystrybucją dopalaczy. Substancje te zwłaszcza w ostatnich dniach zbierają w naszym regionie śmiertelne żniwo.
Już cztery osoby zmarły po zatruciu dopalaczami
We wtorek nad ranem w bełchatowskim szpitalu zmarł 34-latek. Mężczyzna prawdopodobnie zatruł się dopalaczami. To już czwarta śmiertelna ofiara w ciągu zaledwie kilku dni.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat