Artykuły do tagu: decyzja

Znowu zmienią przebieg trasy S12?
- Nie ma pewności, że będziemy realizować tę drogę w przebiegu, który został wskazany - powiedziała Agnieszka Krupa z Ministerstwa Infrastruktury podczas czwartkowego posiedzenia Zespołu Parlamentarnego ds. Budowy drogi ekspresowej S12. Powód, to nieprawomocna decyzja środowiskowa dotycząca odcinka Piotrków Trybunalski - granica województwa.
A. Macierewicz o planach budowy S12
Walka o budowę drogi ekspresowej S12 nadal trwa, tymczasem wpłynęło już trzecie odwołania od decyzji środowiskowej wydanej w tej sprawie. Co to oznacza dla budowy tej drogi?
Droga S12. Największa przeszkoda usunięta!
Decyzja środowiskowa w sprawie budowy drogi ekspresowej S12 została uprawomocniona, a to wielki krok w stronę rozpoczęcia tej niezwykle ważnej w naszym regionie inwestycji.
Będzie ponowna rozprawa w sprawie amputacji nogi
Jest już decyzja Sądu Okręgowego w Piotrkowie Tryb. w sprawie zaniedbania lekarza, które doprowadziło do amputacji nogi Pawła Kowary. Uchylony został wyrok Sądu Rejonowego i rozprawa odbędzie się ponownie.
Radny będzie musiał radzić sobie sam
Rada Miasta nie zaskarży decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu Pawła Banaszka. Radny będzie musiał radzić sobie sam.
Wójt Janusz Jędrzejczyk wydał decyzję odmowną dwóm przedsiębiorcom z Niechcic i Woli Niechcickiej. Mieszkańcy okolicznych miejscowości oprotestowali plany budowy kolejnych chlewni. Ich zdaniem już teraz smród jest nie do wytrzymania. Wójt najwyraźniej się z nimi zgadza, bo zablokował inwestycję.
Nie będzie spalarni na terenie po Hucie Kara
Warunki realizacji inwestycji zostały zaopiniowane negatywnie przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, w związku z czym – jak informuje piotrkowski magistrat - spalarnia śmieci w naszym mieście nie powstanie.
Wraca sprawa odpadów w Sulejowie
Jak bumerang wraca sprawa składowiska niebezpiecznych odpadów, które na terenie byłego Zakładu Przemysłu Wapienniczego w Sulejowie zamierza uruchomić prywatny przedsiębiorca.
Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję służb wojewody łódzkiego w sprawie uchylenia uchwały dotyczącej przekształcenia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapeutyczny w Łękawie.
Region: Składowiska najprawdopodobniej nie będzie
Czy mieszkańcy Sulejowa mogą już spać spokojnie? Samorządowe Kolegium Odwoławcze po raz kolejny stwierdziło nieważność decyzji starosty zezwalającej na składowanie odpadów niebezpiecznych na terenie byłych zakładów wapienniczych w Sulejowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat