Artykuły do tagu: czynsz

BGK: ponad miliard zł w 2021 r. na społeczne budownictwo czynszowe (SBC)
Przewidywane wsparcie finansowe dla programu społecznego budownictwa czynszowego (SBC) w Polsce to ponad miliard zł w 2021 roku. Ponadto nowa ustawa mieszkaniowa wprowadza korzystne zmiany dla inwestorów, samorządów i najemców.
Nowa ustawa mieszkaniowa skróci czas oczekiwania na mieszkanie komunalne, socjalne czy w TBS
Za sprawą zmian wprowadzonych do ustawy mieszkaniowej samorządy, towarzystwa budownictwa społecznego i spółki gminne otrzymają większe wsparcie na budowę mieszkań czynszowych. Zaproponowana nowelizacja z poprawkami Senatu została zaakceptowana przez Sejm i obecnie czeka już tylko na podpis prezydenta i publikację.
Miasto pomoże przedsiębiorcom
Podczas minionej sesji piotrkowskiej Rady Miasto rajcy przyjęli dwie uchwały mające na celu wsparcie przedsiębiorców i zachęcenie do inwestycji. Osoby prowadzące biznes będą mogły starać się o umorzenie podatku od nieruchomości oraz odroczenie lub umorzenie płatności czynszu.
Przestała płacić czynsz bo nie chcieli wykonać remontu
Mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego nie może się porozumieć z przedstawicielami Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Kobieta do niedawna mieszkała w jednej z kamienic przy ulicy Wojska Polskiego. Kilka lat temu przeprowadzono remont kamienicy, po którym - jak twierdzi kobieta - do lokali zaczęła dostawać się wilgoć, wówczas ona, jej mąż i dzieci postanowili się stamtąd wyprowadzić.
Wyższe czynsze w mieszkaniach komunalnych w Piotrkowie
O 10% wzrośnie cena czynszów w mieszkaniach komunalnych w Piotrkowie Trybunalskim. Prezydent Krzysztof Chojniak podpisał zarządzenie w tej sprawie, a więc po 3-miesięcznym okresie wypowiedzenia, tj. od 1 grudnia zaczną obowiązywać już nowe stawki.
Na Starym Mieście i Podzamczu lokale od 6,50 zł za metr
Na początek dobra wiadomość dla wszystkich, którzy prowadzą lub planują rozpocząć własną działalność gospodarczą. Piotrkowski magistrat ogłosił przetarg na najem lokali użytkowych po preferencyjnych stawkach. Obiekty zlokalizowane są na terenie Podzamcza i Starego Miasta.
Piotrków: Będą wyższe czynsze za mieszkania
Od marca piotrkowianie, którzy są najemcami m. in. mieszkań komunalnych zapłacą za czynsz drożej o blisko 6 procent.
Powracamy do historii lokatorów bloku przy Wysokiej 11. Brak centralnego ogrzewania to nie największy problem.
Radykalne kroki podjęła administracja bloku przy ulicy Wysokiej 11 w Piotrkowie.
Czynszowa i Zachodnia ulicami jednokierunkowymi?
Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na tych ulicach Piotrkowa, które obecnie stanowią objazd dla Żeromskiego, przynajmniej do czasu zakończenia budowy bliźniaczych rond, postuluje radny Bronisław Brylski.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat