Artykuły do tagu: ciąża

Rozpoczęto zbiórkę podpisów pod projektem umożliwiającym aborcję bez podania powodu
Możliwość przerwania ciąży na NFZ do 12. tygodnia bez pytania pacjentki o powód - zakłada projekt ustawy o bezpiecznym przerywaniu ciąży i innych prawach reprodukcyjnych przygotowany przez Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, pod którym rozpoczęto zbiórkę podpisów.
Akcja remontowania mostków w Murowańcu, odwołana!
Przypomnijmy, organizatorzy planowali wyremontować dwie przeprawy na Luciąży w gminie Sulejów, którymi na co dzień chętnie poruszają się spacerowicze i rowerzyści. Zaplanowane na czwartek (29 lipca) spotkanie, nie odbędzie się.
Wyremontują mostki na Luciąży
Potrzeba było zaledwie kilku dni, by udało się zebrać niemal całą kwotę, potrzebną na wyremontowanie mostków na Luciąży, w Murowańcu w gminie Sulejów. Pieniądze nadal można wpłacać, a grupa ochotników, zbierze się już w czwartek (29 lipca), by przystąpić do pracy.
Jak rozpoznać, że zbliża się poród?
Około 37 tygodnia ciąży zaczyna się odliczanie dni do porodu. Nawet jeśli lekarz poinformował o orientacyjnej dacie rozwiązania, nie ma się co nią sugerować. Organizm sam dobrze wie, kiedy przyjdzie czas. Jakie sygnały wtedy wysyła?
26.10.2020 12:08
Dziś blokada Piotrkowa!
Nie ustają protesty w sprawie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Również w Piotrkowie. Kobiety przyszły na Rynek w piątkowy wieczór, by zapalić znicze przed biurem PiS. W sobotę "spacerowały" po mieście, a w niedzielę manifestowały swoje poglądy przed kościołem NSJ. W poniedziałek kolejna odsłona protestu, czyli blokada.
Trzeci dzień z rzędu w Piotrkowie Trybunalskim odbywają się protesty wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W niedzielę kilkanaście młodych osób manifestowało swoje poglądy przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego.
Pijana kobieta w ciąży trafiła do szpitala
Pijana kobieta w 27. tygodniu ciąży trafiła do radomszczańskiego szpitala. Badanie wykazało aż 3,5 promila alkoholu! Kobieta odpowie za możliwość spowodowania uszkodzenia dziecka poczętego lub rozstroju zdrowia zagrażającego jego życiu.
06.06.2016 12:49
Zagrał z lewą kartą?
Grająca w piotrkowskiej klasie A Luciążanka Przygłów miała dużą szansę na udział w barażach o awans do klasy okręgowej, wszystko wskazuje jednak na to, że ta szansa będzie dużo mniejsza, ponieważ podczas meczu z Kasztelanem Żarnów, w zespole w Przygłowa miał wystąpić zawodnik Polonii Piotrków Dariusz Stęborowski. Jeśli to podejrzenie się potwierdzi, Luciążanka straci trzy punkty wywalczone w tym meczu i ograniczy swoje szanse na udział w barażach.
Na terenie gminy Rozprza trwa proces regulacji rzeki Luciąży. Niedawno zakończono jeden z etapów tego przedsięwzięcia. Dzięki pracom wykonanym przez przedstawicieli Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi rzeka nie powinna już tak zalewać pól, a rolnicy będą mogli bez przeszkód zebrać przyszłoroczne plony.
Na terenie Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie odbyło się spotkanie zatytułowane "Aktywna Mama" skierowane do kobiet w ciąży oraz dla tych, które niedawno zostały mamami.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat