Artykuły do tagu: choinka

Co zrobić z choinką po świętach?
Zgodnie z tradycją świąteczne drzewko stoi w wielu domach do dnia święta Trzech Króli, czyli do 6. stycznia. O ile ze sztuczną choinką nie ma problemu, bo można ją spakować i przechować do kolejnych świąt, to z żywym drzewkiem jest już nieco więcej kłopotu.
Gdzie podziały się piotrkowskie bombki?
Warto przypomnieć, że w Piotrkowie Trybunalskim istnieje miejsce, gdzie powstają ręcznie robione, szklane bombki. Każda z nich, nim trafi do sprzedaży, przechodzi przez ręce kolejnych specjalistów. W większości jednak te małe dzieła sztuki przeznaczane są na eksport. Wędrują głównie do Stanów Zjednoczonych.
W Mikołajki rozbłysła miejska choinka
Piotrkowska Starówka już w świątecznym klimacie. W niedzielne popołudnie rozbłysła miejska choinka ustawiona na płycie piotrkowskiego rynku.
Rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia
Od kilku dni w Bełchatowie trwają prace przy montażu świątecznych iluminacji. Podobnie, jak w poprzednich latach, dekoracje zawisną na drzewach i latarniach wzdłuż głównych ulic. Na Placu Narutowicza stanie miejska choinka.
Sprawdź czy lampki mają odpowiednie certyfikaty
Pękające żarówki, zwarcia czy nawet pożary - takie niemiłe niespodzianki mogą nam się przytrafić, gdy dekorujemy choinki czy domy światełkami bez odpowiednich certyfikatów.
Mikołajkowe spotkanie przy miejskiej choince
W Rynku Trybunalskim stanęła dziesięciometrowa choinka. Serce piotrkowskiej Starówki rozbłysnęło świątecznym światłem w mikołajki o godz. 17.30. Wydarzeniu towarzyszył występ Miejskiej Orkiestry Dętej, a na najmłodszych piotrkowian czekały drobne upominki.
W mikołajki w Rynku rozbłyśnie choinka
W piątek 6 grudnia w Rynku Trybunalskim rozbłyśnie miejska choinka, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia.
Pijani zdobyli szczyt 8-metrowej choinki
Dwóch nietrzeźwych mężczyzn wspięło się na szczyt 8-metrowej choinki miejskiej w Bełchatowie. To nietypowe zdarzenie miało miejsce w samym centrum miasta.
Świąteczna ciekawostka z Łodzi
47-letni łodzianin chciał udekorować swoje mieszkanie świątecznym drzewkiem. Własnej choinki nie posiadał, więc postanowił "pożyczyć" ją od sąsiada.
Jaką choinkę wybrać na święta?
Święta Bożego Narodzenia zawsze kojarzą się z choinką. Chyba nikt nie potrafi wyobrazić sobie świąt bez przystrojonego drzewka. Zwyczaj ubierania choinki rozpowszechnił się około 200 lat temu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat