Artykuły do tagu: budownictwo

BGK: ponad miliard zł w 2021 r. na społeczne budownictwo czynszowe (SBC)
Przewidywane wsparcie finansowe dla programu społecznego budownictwa czynszowego (SBC) w Polsce to ponad miliard zł w 2021 roku. Ponadto nowa ustawa mieszkaniowa wprowadza korzystne zmiany dla inwestorów, samorządów i najemców.
Dźwigi i podnośniki - podstawa współczesnego budownictwa
Dzisiejsze budownictwo rozwija się bardzo szybko dzięki nowoczesnym technologiom i coraz lepszym specjalistom. Bardzo duży wpływ na rozwój branży mają firmy, które podnoszą poziom swoich usług. Do podstawowych pojazdów i maszyn, bez których współczesne budownictwo nie mogłoby się rozwijać należą dźwigi i podnośniki, które mają swoje szerokie zastosowanie. Zapraszamy do przeczytania artykułu, z którego dowiesz się więcej o dźwigach i podnośnikach.
Własny dom - 5 etapów jego budowy
Własny dom to marzenie wielu ludzi. Do dyspozycji co prawda mamy wiele ogłoszeń, dzięki którym możemy kupić gotowy budynek i działkę, na której stoi, jednak mało kogo takie rozwiązanie satysfakcjonuje. Najchętniej wybieraną opcją jest budowa domu od podstaw. Trwa to oczywiście znacznie dłużej, niż kupno już stojącej budowli, jednak mamy wpływ niemal na wszystko - miejsce, w którym chcemy budynek postawić, rodzaj domu, specyficzne udogodnienia. Tak naprawdę tylko w tym przypadku będziemy zadowoleni z nowej inwestycji, gdyż sami ją zaprojektujemy. Jak zatem zbudować własny dom?
Domy z drewna - wady i zalety
Domy budowane w technologii drewnianej nie tracą na swej popularności. Co więcej wraz ze wzrostem świadomości na temat naturalnych rozwiązań i korzyści jakie za sobą niosą, zyskują coraz większe grono zwolenników. Jednak i ten materiał nie pozostaje bez wad, o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o zakupie nowego domu. W poniższym artykule sprawdzamy jakie plusy i minusy tego rozwiązania.
Sprawdź najlepsze narzędzia do obróbki drewna
Każdy majsterkowicz powinien posiadać w swoim warsztacie narzędzia do obróbki drewna. Dlatego jeżeli szukasz narzędzi do drewnianych powierzchni, zapoznaj się z najpopularniejszymi ich rodzajami. Na jakie konkretnie narzędzia stolarskie należy zwrócić uwagę? Czym się kierować podczas zakupu?
Firma do ocieplenia - gdzie szukać tej najlepszej?
Obecnie na rynku budowlanym jest sporo firm, które zajmują się docieplaniem budynków, czy też różnorodnych konstrukcji. Z tego powodu, wielu klientów kompletnie nie wie na co powinni się zdecydować, bo jak wybrać taką firmę, która nie tylko nie weźmie góry pieniędzy, ale również wykona w sposób prawidłowy docieplenie budynku? Tym właśnie będziemy się dzisiaj zajmować, bowiem zbliżają się cieplejsze dni i na pewno niemało osób będzie chciało wykorzystać ten czas do wykonania izolacji termicznej.
Wygoda, funkcjonalność i gwarancja na drzwi, czyli dlaczego warto zamontować daszek
Daszek nad drzwiami wejściowymi to rozwiązanie zarówno komfortowe, ja i bardzo praktyczne. Warto bowiem pamiętać, że aby uzyskać gwarancję producenta na zakupione drzwi wejściowe, często trzeba wyposażyć dom w odpowiedni daszek chroniący drzwi przed wpływem czynników atmosferycznych. Podpowiadamy, jakie rozwiązanie wybrać i jakich jeszcze korzyści możemy się spodziewać decydując się na daszek nad drzwiami wejściowymi.
29.06.2016 13:18
Działka marzeń
Wybór działki opiera się na sztuce kompromisu. Niższa cena często oznacza różnego rodzaju kruczki i haczyki... Działka, którą sobie upatrzyliście, jest podejrzanie tania? Możliwe, że jest na przykład obciążona hipotecznie albo nieuzbrojona. Należy liczyć się z tym, że na "działkę marzeń" nie ma co oszczędzać.
22.02.2014 14:16
300 tysięcy dla TBS-u
Aby Towarzystwo Budownictwa Społecznego mogło zaciągnąć kredyt na budowę dwóch nowych bloków, jego kapitał zakładowy musi być większy niż jest obecnie. Dlatego właśnie miasto wnosi do spółki prawie 300 tys. zł.
Zadowolenia z tego powodu nie ukrywa wójt gminy, Bogusław Lech. Włodarz zaznacza, że ludzie chętnie kupują tu działki ze względu na sprzyjający inwestycjom klimat.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat