Artykuły do tagu: budki

Piotrków. Tajemnicze budki w trosce o ekologię
Na terenie Piotrkowa rozstawiono „hotele dla owadów". Zlokalizowano je w 4 miejscach. Tajemnicze drewniane budki ustawiono w parku Belzackim, na skwerze im. kardynała S. Wyszyńskiego, w okolicy ronda Sulejowskiego oraz przy al. Concordii.
Wyczynowy szybowiec CW-5 bis nad Piotrkowem
Trzy wyjątkowe, czarno-białe zdjęcia to pamiątka po locie nad Piotrkowem szybowca wyczynowego CW-5 bis. Zdarzenie to miało miejsce latem 1938 roku. Miejscem wydarzenia wcale nie było jednak piotrkowskie lotnisko...
Pomagają wolno żyjącym kotom
W ramach wolontariatu pracowniczego PGE "Pomagamy" przedstawiciele fundacji PGE oraz "Miasto Kotów" przygotowują 30 budek dla kotów z regionu piotrkowskiego, które zostaną rozdane wśród społecznych opiekunów.
Kto dziś pamięta o egzekucji na ulicy Budki?
Dziś mijają dokładnie 74 lata, kiedy to dokonano egzekucji na ulicy Budki w Piotrkowie Trybunalskim. 12 lutego 1944 roku hitlerowcy rozstrzelali 20 partyzantów i zakładników cywilnych.
PKP PLK chcą nam wyciąć 20 drzew
Zaniepokojona słuchaczka porannej audycji Magiel zaalarmowała reporterów Strefy FM o tym, że przy ulicy Budki w Piotrkowie kolej chce wyciąć 20 drzew, w tym bardzo stare dęby. Udaliśmy się więc na miejsce by sprawdzić, czy faktycznie coś się przy ulicy Budki dzieje.
Plac zabaw przy ul. Budki zniszczony. Potrzebny monitoring?
Plac zabaw wraz z siłownią zewnętrzną przy u. Budki w Piotrkowie został oddany do użytku kilka tygodni temu. Niestety korzystają z niego nie tylko dzieci i zwolennicy rekreacji na świeżym powietrzu. Obiekt został zniszczony, o czym poinformował nas jeden z użytkowników naszego portalu.
Plac rozrywki na cyklodromie prawie gotowy
Za kilka dni zakończy się budowa placu rozrywki dla dzieci i dorosłych na cyklodromie przy ul. Budki w Piotrkowie.
Piotrkowskie Budki Warszawskie
“Budki”, “Na Budki”, “Budki Warszawskie” - nie ma piotrkowianina, który nie znałby bądź co najmniej nie słyszał o tej ulicy. Niewielu jednak potrafi wytłumaczyć pochodzenie jej nazwy. Jest ona ściśle związana z linią słynnej “Wiedenki”...
01.09.2008 10:05
Tutaj dyskutujmy na temat Cyklodromu przy ul. Budki, także w sprawie protestów przeciw lokalizacji tam boiska ORLIK.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat