Artykuły do tagu: browar

Smak i jakość piwa z Piotrkowa docenione w Europie
Złoty medal podczas 17. edycji European Beer Star w Monachium, czyli jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów piwnych na świecie, to idealne podsumowanie 2020 roku dla firmy Sulimar. Wyróżnienie otrzymało piwo Porter Bałtycki z flagowej marki piotrkowskiego browaru – Trybunał, którą wcześniej w tym roku doceniono 4 medalami podczas London Beer Competition. Są to już kolejne wyróżnienia dla Sulimaru, będącego spadkobiercą 600-letniej spuścizny trybunalskich piwowarów.
Olbracht Fest, czyli piwny weekend w Piotrkowie
Piwna biesiada Olbracht Fest, która odbyła się w weekend w Rynku Trybunalskim to jedna z atrakcji związanych z wojewódzkimi obchodami Światowego Dnia Turystyki.
Złoty medal dla Sulimaru
Piotrkowski Sulimar otrzymał złoty medal w prestiżowym konkursie piwa w Belgii.
Stawiamy browar do góry nogami
Już wkrótce, w nawiązaniu do piotrkowskiej tradycji piwowarskiej, w Rynku Starego Miasta powstanie Centrum Edukacji Browarniczej o powierzchni około 300 m kw, którego główną atrakcją będzie browar do góry nogami.
W piotrkowskim browarze produkcja coraz większa
Kończący się rok był bardzo owocny - i to dosłownie - dla piotrkowskiego browaru. Sulimar zwiększył możliwości produkcyjne do 400 tys. hektolitrów piwa rocznie. Wprowadził też na rynek piwa smakowe.
Piotrków: Zobacz jak powstaje piwo
W sobotę 25 sierpnia każdy chętny będzie mógł zobaczyć jak powstaje piwo. W ramach Dni Kultury Piwnej w Piotrkowie zaplanowano bowiem zwiedzanie browaru Sulimar (Cornelius).
Browar w miejscu prokuratury
Piotrkowskie browarnictwo to nie tylko słynny Browar Spana, zwany też później Browarem Braulińskiego. Przez dwadzieścia lat silną konkurencję dla wspomnianego stanowił browar rodziny Bartenbachów. Zakład nad wyraz nowoczesny mieścił się tam, gdzie dziś stoi budynek piotrkowskiej prokuratury…
Najsłynniejszy browar w mieście
Choć od przeszło czterdziestu lat w budynkach browaru Braulińskiego nie produkuje się piwa, większość piotrkowian bez trudu potrafi wskazać, gdzie mieszczą się jego zabudowania.
Piotrków: Browar CORNELIUS  z pasją warzy piwa
Browar CORNELIUS w Piotrkowie Trybunalskim z pasją warzy piwa z najwyższej półki, których unikatowe i autentyczne smaki fascynują koneserów i piwoszy o najbardziej wyrafinowanych gustach. Swoją działalnością CORNELIUS ożywia sięgające końca XIII wieku piotrkowskie tradycje browarnictwa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat