Artykuły do tagu: brony

Rezerwiści zasilili szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej
Cały czas jest prowadzony nabór do 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Obecnie szkolenie przechodzi 20 kandydatów, którzy mają już doświadczenie wojskowe. Ochotnik, aby wstąpić w szeregi WOT musi zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łodzi. Po wypełnieniu wszelkich formalności następuje proces rekrutacyjny j jeśli kandydat przejdzie go pozytywnie, otrzyma kartę powołania do Terytorialnej Służby Wojskowej.
Tak wyglądała ewakuacja DPS w Kleszczowie. Pomagali łódzcy Terytorialsi
W środę informowaliśmy o ewakuacji Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie, gdzie u pensjonariuszy i personelu zdiagnozowano koronawirusa. W akcji pomagali łódzcy Terytorialsi.
Łódzcy Terytorialsi na pierwszej linii walki z koronawirusem
Prawie 2 tysiące żołnierzy Obrony Terytorialnej i wiele jednostek sprzętu: samochody, ciężarówki, agregaty prądotwórcze, maszty oświetleniowe, quady i inne. Osiem dni od wykrycia pierwszego zakażenia Wojska Obrony Terytorialnej zmieniły tryb działania ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy. Również żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie wspierają służby i instytucje zaangażowane w działania związane z epidemią COVID-19.
Uczniowie z Bujen będą się uczyć od terytorialsów
Przedstawiciele 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej podpisali w piątek porozumienie o współpracy z dyrektorem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach.
Piotrkowianie nauczą się zasad samoobrony
Piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje dla wszystkich pełnoletnich mieszkańców, niezależnie od płci, zajęcia z samoobrony. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 11.00 w hali OSiR przy ul. Belzackiej.
Brony raniły kilkuletnie dziecko
Dopięte do ciągnika rolniczego brony uderzyły w głowę kilkuletnią dziewczynkę. Dziecko z poważnymi obrażeniami trafiło do jednego z łódzkich szpitali. Do wypadku doszło na terenie gminy Opoczno.
Powstał Ruch Obrony Polskiej Samorządności
Ruch Obrony Polskiej Samorządności w województwie łódzkim powstał 1 lutego w Łodzi. W spotkaniu inauguracyjnym wzięło udział ok. 100 samorządowców z całego regionu w tym z Piotrkowa i okolic.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat