Artykuły do tagu: bezrobotni

Nie będzie już „zawodowych” bezrobotnych?
Szykują się zmiany w funkcjonowaniu Urzędów Pracy. Prawdopodobnie od 15 czerwca nie będzie już profilowania osób bezrobotnych. Co to oznacza? Pracownicy PUP będą mieli dużo większą swobodę, kierując bezrobotnego do pracy, nie będzie już osób, które rejestrują się w urzędzie tylko po to, by otrzymać ubezpieczenie zdrowotne. Jeżeli ktoś odmówi skierowania do pracy, straci status bezrobotnego.
PUP: Aktywizują bezrobotnych na różne sposoby
Nowe formy aktywizacji zawodowej dają rezultaty. Piotrkowski Powiatowy Urząd Pracy dysponował w tym roku środkami na bony szkoleniowe, zatrudnieniowe czy zasiedleniowe, prowadzony był także program PAI, realizowały go w woj. łódzkim tylko dwa urzędy pracy. Projekt skierowany był do osób długotrwale bezrobotnych.
Praca za piwo, piwo za pracę
Na ten projekt patrzą Niemcy: w jednym z tamtejszych miast bezrobotni zatrudniani do sprzątania wynagrodzenie odbierają w euro i... piwie. A może by tak u nas?
Ruszyły roboty publiczne
Gmina Łęki Szlacheckie podpisała z Powiatowym Urzędem Pracy w Piotrkowie Trybunalskim umowę na zatrudnienie bezrobotnych w ramach robót publicznych. W wyniku tej umowy zatrudnienie znalazły dwie osoby na stanowisku robotnik gospodarczy.
Nie są bezrobotni, są wolnymi strzelcami
Wykonują zlecenia, realizują projekty, świadczą usługi i zarabiają pieniądze, choć nie mają umów o pracę. Freelancerów (wolnych strzelców), bo o nich chodzi, jest na rynku pracy coraz więcej. Czy freelancing stał się antidotum na bezrobocie spowodowane kryzysem?
Dzięki współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Piotrkowie kilka bezrobotnych osób z terenu gminy Łęki Szlacheckie będzie mogło w bieżącym roku podjąć pracę.
W Gorzkowicach podsumowano projekt "Od jutra zacznij żyć lepiej", dzięki któremu bezrobotni z terenu gminy mogli bezpłatnie uczestniczyć w kursach zawodowych.
Od Nowego Roku zmienią się zasady wypłaty zasiłków dla bezrobotnych.
Nawet 750 tysięcy złotych może zabraknąć do końca roku w kasie Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie na składki zdrowotne dla bezrobotnych bez prawa do zasiłku.
Niestety nie wszyscy nauczyciele mogli spokojnie obchodzić wczoraj swoje święto, bowiem blisko setka z nich zarejestrowana jest w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat