Artykuły do tagu: astronomia

Sieć MAX Burgers w restauracjach w Polsce oferuje menu „pozytywne dla klimatu”
Firma MAX Burgers, prowadząca sieć ponad 140 restauracji w Szwecji, Norwegii, Danii, Polsce i Egipcie, zdobyła nagrodę ONZ za „pierwsze na świecie menu pozytywne dla klimatu”.
Co zobaczymy na wigilijnym niebie?
Pierwsza gwiazdka, czyli tradycyjny sygnał do rozpoczęcia wieczerzy wigilijnej, symbolicznie nawiązuje do gwiazdy betlejemskiej. Jak czytamy w Biblii, to właśnie ona była drogowskazem dla Mędrców ze Wschodu, którzy poszukiwali miejsca narodzin Chrystusa. Przez lata rolę pierwszej gwiazdki pełniły różne obiekty astronomiczne, w tym nawet planety. Jak będzie w tym roku? Odpowiedzi szukaliśmy w piotrkowskim planetarium.
Zlot food trucków w Piotrkowie Trybunalskim
Mieszkańcy Piotrkowa, którzy lubią kulinarne podróże, mają niebywałą okazję przeniesienia się w ciągu jednego zaledwie weekendu na co najmniej trzy kontynenty. Przed centrum handlowym ECHO odbędzie się zlot food trucków, które serwować będą szeroki wachlarz przysmaków z różnych stron świata.
W „Chrobrym” pokażą Ci niebo
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie zaprasza na seans astronomiczny „Komety i planety”.
Gdzie najlepiej zamówić jedzenie z dowozem?
Z ostatniego badania „Polska na talerzu” wynika, że 15% z nas regularnie jada w lokalach. Coraz częściej też zamawiamy jedzenie z dowozem do domu czy pracy. W radiowym Maglu sprawdzano, które restauracje w Piotrkowie cieszą się największym pod tym względem uznaniem.
Księżyc zasłonił 70% tarczy słonecznej
Uwaga miłośnicy astronomii! Według dokładnych obliczeń dla Piotrkowa, dziś (20 marca) o godzinie 10.54 Księżyc zakrył niemal 70% powierzchni Słońca i doszło do częściowego zaćmienia.
Prawdopodobnie za niecałe 3 tygodnie na Rynku Trybunalskim pojawą się pierwsze w tym sezonie ogródki gastronomiczne. Miejsca dla restauratorów jest tyle samo co w zeszłym roku, ale chętnych zdecydowanie więcej.
Październik 2014 roku. Mars zniknie z astronomicznych map ?
Prawdopodobnie czeka nas jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń w kosmosie widocznych gołym okiem.
Wielka niespodzianka roku 2013
Każdy z nas przeżył domniemany "koniec świata". W 2013 roku, czeka nas więcej niespodzianek.
Region: Tam każdy może dosięgnąć gwiazd
Od listopada w Zelowie funkcjonuje nowoczesne obserwatorium astronomiczne. Budowa trwała kilka lat i pochłonęła 5 mln złotych. W ramach inwestycji powstała również tzw. mediateka (z panelami LCD, komputerami i rzutnikami) i trzy nowe sale dydaktyczne. Co ciekawe, z nowoczesnych teleskopów nie korzystają tylko uczniowie. Może to zrobić każdy ciekawski.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat