Artykuły do tagu: archeolog

Archeologiczne odkrycie podczas prac przy kanalizacji
Co znaleziono przy ul. Fabrycznej w Woli Krzysztoporskiej podczas prac przy budowie kanalizacji sanitarnej?
Najpierw prace archeologiczne, później budowa mediateki
Budowa piotrkowskiej mediateki na placu Pofranciszkańskim niebawem się rozpocznie. Poprzedzą ją badania archeologiczne. Jak wynika z dokumentów wojewódzkiego konserwatora zabytków, wzdłuż ul. Zamkowej i Curie-Skłodowskiej kiedyś znajdowały się przyklasztorne zabudowania gospodarskie.
Remont Garncarskiej. Trafiono na resztki muru Bramy Krakowskiej
U zbiegu ulic Garncarskiej i Krakowskie Przedmieście znaleziono ukryte w ziemi resztki muru Bramy Krakowskiej. Przez miejsce, w którym natrafiono na mur, ma przechodzić instalacja wodna.
Archeolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego powrócą do rozpoczętych 50 lat temu prac na terenie starego grodziska pomiędzy Rozprzą a Łochyńskiem.
Co zostawimy przyszłym pokoleniom?
Portal epiotrkow.pl we współpracy z Telewizją TVR zaprasza do oglądania materiałów filmowych dotyczących wielu ważnych spraw takich jak: ekologia, przyroda czy zagadnienia społeczne. Nie zabraknie też porad kulinarnych z Piotrem Galińskim.
Dziś zapraszamy na … nielegalne wysypiska.
W Tomaszowie Mazowieckim prowadzone są wykopaliska, podczas prac odnaleziono m. in. przedmioty i kości wojowników, które mogą mieć nawet 1800 lat - mówi Michał Góra archeolog z Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego.
Remont Słowackiego: Odkryto ludzkie szczątki
Piotrkowianie spacerujący ulicą Słowackiego z pewnością nie zdawali sobie sprawy, że chodzą po cmentarzu. Wczoraj przy okazji remontu ulicy odkryto ludzkie szkielety. - Mamy tu kości czaszki, kości kręgosłupa, to wszystko zrzucone jest w jedno miejsce - mówi Jacek Ziętek z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, sprawujący nadzór archeologiczny nad pracami.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat